Duális képzés

Nappali tagozaton azoknak ajánljuk a duális képzést, akik

  • motiváltak már a tanulmányi idejük alatt fejleszteni a munka világában a később diplomásként tőlük elvárt készségeket,
  • érdeklődnek az iránt, hogyan működik a valóságban egy nyereséges cég, hogyan valósul meg a gyakorlatban a hatékony ellátási lánc,
  • szívesen kipróbálnák magukat mentorok mellett, majd önállóan különböző munkakörökben,
  • szeretnének saját havi keresettel is rendelkezni, miközben a szorgalmi időszakban ugyanúgy élnek, tanulnak és szórakoznak, mint diáktársaik.

A duális képzési rendszerű oktatás egy adott BSc, ill. MSc szak alternatívája, amely abban különbözik a képzési és kimeneti követelmények és a diploma egyenértékűségéből eredően, hogy szakmai gyakorlatszerzéssel egészül ki.

A duális képzésről minden tudnivaló megtalálható a www.felvi.hu oldalon!

Keresztfélévben február 28-a, szeptemberi kezdés esetében szeptember 30-a a hallgatói munkaszerződés (SZERZŐDÉSSABLON) megkötésének határideje.

A Duális Képzési Tanács alapelve szerint a hallgató által a partnerszervezetnél eltöltött időnek el kell érnie a szorgalmi időszak napjainak legalább 75 százalékát. Ezt az arányt a teljes képzési időszakra vonatkozóan kell teljesíteni. Ennek teljesülése esetén későbbi félévben is lehetőség van csatlakozni, de a képzési idő féléveinek legalább felét duális képzésben kell tölteni.

A fentiek alapján a BSc képzés esetében az 1., 2., 3. és 4. szemeszterben is lehetőség van a duális képzési rendszerbe történő belépésre. MSc képzés esetében a teljes képzési időt duális formában teljesíti a hallgató.


 


Vállalati gyakorlati képzőhelyek szakok szerint

Alapszakok

Élelmiszermérnöki BSc

Kertészmérnöki BSc

Mezőgazdasági mérnöki BSc

Precíziós mezőgazdasági mérnöki BSc

Természetvédelmi mérnöki BSc

Vadgazda mérnöki BSc

Mesterszakok

Állattenyésztő mérnöki MSc

Élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki MSc

Legutóbbi frissítés: 2024. 12. 13. 10:27