Indul a könnyűzenei alapképzés, új ösztöndíjat alapított elsőéveseknek és a legjobb középiskolákat is támogatja az egyetem, megnyílt az E-sport Központ és teltház volt az állásbörzén - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.

Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán tartották a Kémia Koordinációs Intézet előadás-sorozatának újabb rendezvényét. Az intézet célja, hogy a karok kémiai tevékenységének összefogásával, együttműködésük támogatásával hatékonyabbá tegyék az oktatást és a kutatást. Pénteken a TTK Kémiai Intézet tanszékei és kutatócsoportjai mutatták be munkájukat.

nyíltnap

Várunk az Agrár nyílt napján! 2022. december 13-án 10 órától a Böszörményi úti Campus Aulájában A részvétel nem regisztráció köteles!

A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar idei Tudományos Diákköri Konferenciáján 8 szekcióban mintegy 63 dolgozatot mutattak be. A legtöbb hallgató a természetvédelmi és vadgazdálkodási tématerületen tartott előadást.

Az oktatási és kutatási kapcsolatok bővítéséről, valamint a nemzetközi együttműködések előmozdításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem a Dél-Dakotai Állami Egyetemmel. A partnerségi szerződést Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes írta alá Brookingsban.

A Debreceni Egyetemen folytatott kémiai tudományos és oktatómunka összehangolására jött létre a Kémia Koordinációs Intézet. A szervezet célja, hogy elősegítse a karok közötti együttműködést. Az egyetem kémiával foglalkozó intézetei egy előadás-sorozaton ismerhetik meg egymás munkáját, elsőként pénteken az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézete mutatkozott be.

Életének 74. évében, 2022. november 9-én elhunyt Dr- Zajácz Gizella.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar iskolateremtő professor emeritusa emlékére állított szobrot az intézmény a Böszörményi úti campuson. A bronz alkotást szerdán leplezték le ünnepélyes keretek között.

Egyetemi tanári és tudományos tanácsadói kinevezéseket adott át a Debreceni Egyetem rektora. Szilvássy Zoltántól az intézmény 15 szakembere vehette át oklevelét az Aulában rendezett szerdai ünnepségen.