Hírek

Precíziós mezőgazdasági szakmérnöki képzést indít Karunk.

Továbbképzést hirdet a húsgalamb-tenyésztés iránt érdeklődők számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

December 4-én tartottuk Kari nyílt napunkat a hagyomány és megújulás jegyében. Az eseményre Pest, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Szatmár, Békés és Csongrád megyékből érkeztek végzős középiskolás diákok, kísérő tanárok, szülők. Az ősszel induló szakjaink dékánhelyettesi bemutatása után a szakok standjainál a szakok vezetőivel, oktatóival, gyakorlati szakemberekkel, hallgatókkal találkozhattak az érdeklődők, interaktív módon benyomást is kaphattak leendő tanulmányaikról.

Beiskolázási Nyílt Napunkat 2018. december 4-én 10 órai kezdettel tartjuk a Böszörményi úti Campus Aulájában (4032 Debrecen, Böszörményi út 138.) A Nyílt Nap programja: 9.00 - 10.00 A kari hallgatói életet bemutató filmek vetítése 10.00 - 10.10 A Debreceni Egyetem és a MÉK bemutatása - Dr. Komlósi István egyetemi tanár, dékán

Beiskolázási Nyílt Napunkat 2018. december 4-én 10 órai kezdettel tartjuk a Böszörményi úti Campus Aulájában (4032 Debrecen, Böszörményi út 138.) A Nyílt Nap programja: 9.00 - 10.00 A kari hallgatói életet bemutató filmek vetítése 10.00 - 10.10 A Debreceni Egyetem és a MÉK bemutatása - Dr. Komlósi István egyetemi tanár, dékán 10.10 - 10.20 Szakok bemutatása - Dr. Juhász Csaba egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes 10.20 - 10.25 A XXI. század állattenyésztése - Dr. Komlósi István egyetemi tanár, dékán

A Kari Napról a DEHÖK oldalán olvasható az alábbi összefoglaló. http://dehok.unideb.hu/hu/hirek--esemenyek/az-agraros-elet-legszebb-old…

Milyen volt az idei Zöld Börze? „Meglepően sokszínű” – mondta az egyik résztvevő az esemény után. A DEHÖK Környezetvédelmi Bizottsága idén immár nyolcadik alkalommal rendezte meg a Zöld Börze eseményét 2018. november 6-án a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar főépületének aulájában.

A diákköri konferenciára összesen 73 hallgató jelentkezett és 68 dolgozat került bemutatásra. A jelentkezők többsége Karunk hallgatója, de a DE TTK, ÁOK karokról is érkeztek nevezések. A TDK tanácskozáson két külföldi hallgató is tartott előadást.

November 21-22-én Karunk is megjelent az egyetemi nyílt napon. Önálló standot rendeztünk be, ahol az érdeklődő diákok megismerhették a XXI. század agrár felsőoktatásának eszközeit. Képzési kínálatunkról Dr.

Debrecen egyike hazánk kulturális központjainak, jelentős szerepet vállalva hagyományaink megőrzésében, ápolásában, az utókor számára történő átadásában.