Tudományos Diákköri Konferencia a MÉK-en

Az előző évekhez képest az előadók száma növekedett, összességében 65 hallgató 9 szekcióban mutatta be dolgozatát. A konferenciát Dr. Komlósi István egyetemi tanár, a Kar dékánja nyitotta meg, aki arról is beszélt, hogy a kutatói életpálya mindenki számára elérhető, aminek az első állomása a diákköri pályamunka bemutatása. A megnyitót színesítette két, országos versenyt megnyert csapat élménybeszámolója. Elsőként az Országos Gazdászversenyben első helyezést elért hallgatók tartottak beszámolót a két fordulós versenyről. A következő beszámolóból a megnyitón résztvevő nagyszámú hallgatóság az I. Országos Felsőoktatási Természetvédelmi Vetélkedő részleteit ismerhették meg, az első helyezett csapat ismertetése alapján. A szekcióülések előadóiban sok érdeklődő az egyes diákkörös dolgozatok bemutatóit. A bíráló bizottságok soraiban 12 elismert külső, gyakorlati szakember is megismerhette a hallgatók kutatásait, egyben értékelve is ezeket. Az egyes szekcióüléseken közreadott jelenléti ívek adatainak alapján összesen 275 fő vett részt hallgatóként a kilenc szekcióban megtartott előadásokon. A legtöbb érdeklődőt a Természetvédelmi Szekció vonzotta, 78 fő regisztrálta részvételét ezen a szekcióülésen. A konferencián 40 BSc. és 25 MSc. hallgató tartott előadást. A mesterképzést folytatók között 3 külföldi hallgató is előadást tartott. A legnépesebb a Környezetgazdálkodási Szekció bizonyult, 12. tényleges előadással. 9 előadás hangzott el a Növénytermesztési-, 8 a Természetvédelmi Szekcióban. Kiemelést érdemel, hogy az állattenyésztéssel kapcsolatos előadók két önálló szekcióban mutatták be eredményeiket. A szekcióelnökök értékelése alapján az előadások magas színvonalúak voltak. Az előadások és a prezentációk összeállítása a hallgatók jártasságát bizonyítja, a bizottságok javaslatára kiválasztásra kerültek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójába nevezendő hallgatók is. A konferencia záró rendezvényén az eredmények ismertetése előtt Dr. Juhász Lajos, a Kar TDT elnöke áttekintést adott egykori TDK konferenciákról, illetve értékelte a Kar hallgatóinak szereplését a 2001-2017 között megszervezett Országos Tudományos Diákköri Konferenciákon. Megállapítható, hogy az áttekintett 9 országos konferencián a Kar hallgatói 13 első helyezést szereztek. Az utóbbi 2 konferencián (2015 és 2017) a delegált hallgatók 7 első helyezést szereztek, sőt 2015-ben Patalenszki Adrienn, természetvédelmi mérnök hallgató az FM Nívódíját is megkapta A díjazott hallgatók aránya 50 %, ami jó eredménynek számít. Örömteli, hogy 2017-ben a Kar végzett természetvédelmi mérnök MSc hallgatója, Kis Hanga Johanna Pro Sciencia díjat kapott, amit november 20-án vett át az MTA székházában. Így a Karon már 2 aranyérmes hallgató jelzi a diákköri munka színvonalát. A legjobban szerepelt hallgatók ugyancsak öregbíthetik Karunk hírnevét itthoni környezetben, hiszen a XXXIV. Országos Tudományos Konferencia Agrártudományi Szekcióját 2019-ben Karunk rendezi.