Hallgatók Gulyás Antal Növényvédelmi Köre
Több évtizedes hagyományokkal rendelkezik a Növényvédelmi Intézet (2010 előtt: Tanszék) oktatóinak és növényvédő szakirányos hallgatóinak közös akaratából működő szakmai és kulturális csoportja. Alapítva: 1975-ben. A működése 1988-ban megszakadt, de a Növényorvos hallgatói csapatok 2011-től újra működtetik.
Prof. Gulyás Antal (1884-1980)
Az egykori jeles növénykórtanos professzor, Gulyás Antal (1884-1980) 1921-től több mint 30 éven át végzett kiváló oktató- és kutatómunkát jogelőd intézményünkben. Az Ő tiszteletére születésének centenáriumán, 1984-ben vette fel nevét a szakmai kör.
A Gulyás Antal Növényvédelmi Kör az 1975-ös megalakulásától hosszú esztendőkig Szarukán István, Kövics György, majd az 1990-es évek közepétől 2021-ig Radócz László tanári irányításával működött, majd 2021-től Csüllög Kitti PhD hallgató koordinálásával folytatja működését.
A Növényvédelmi Kör célja és feladata a növényvédelem iránt érdeklődő, növényorvos hallgatók számára hasznos, az oktatás tantermi ismereteit kiegészítő gyakorlati ismeretek megszerzése. A hazai növényvédelemben dolgozó szakemberekkel, kutatókkal és oktatókkal személyes ismeretség kialakítása kötetlen beszélgetések, találkozók során. Hagyományápolás és a szakma iránti szeretet, emberi közösségépítés elősegítése. Sport és szabadidős tevékenység, úgymint tanár-diák focimeccsek, 2012-től tavaszonként „Növényorvosi Nap” megtartása vetélkedőkkel, játékokkal, közös főzéssel és vidámsággal.
A Növényvédelmi Kör a szemeszterek során egy-egy kutatási és gyakorlati szakterület jeles növényvédelmi szaktekintélyét kéri fel előadás megtartására, és az ezt követő kötetlen szakmai beszélgetésre. Társintézmények, kutatóintézetek, mezőgazdasági nagyvállalatok, növényvédő szereket forgalmazó cégek növényvédelmi szakemberei tartanak előadásokat a legújabb tudományos eredményeikről és időszerű gyakorlati tapasztalataikról, gazdagítva ezzel a hallgatóság ismeretanyagát és a szakma iránti szeretetét. A Kör tagjai évente egy-két alkalommal (tavasszal és/vagy ősszel), különböző intézmények meglátogatásával, kulturális programmal egybekötött szakmai kiránduláson vesznek részt. A kirándulás során lehetőség nyílik a szakma „gyakorlati műhelyeinek”, így pl. az ország számos növényvédelmi laboratóriumának meglátogatására és az aktuális növényvédelmi helyzetkép megismerésére.
Kirándulási csoportkép a Csongrád Megyei NTA Biológiai Védelmi Laboratórium előtt (1999 ősze)