2. A duális képzés mit takar?

A duális képzés során a hallgató nem csak az egyetemen folytatja tanulmányait, hanem a képzéssel párhuzamosan egy gyakorlati helyen (vállalatnál, vállalkozásnál, nemzeti parknál, stb) is tapasztalatokat szerez, dolgozik, amiért a vállalkozással kötött szerződése alapján 12 hónapon át fizetést is kap. Az év azon részét, amikor a tanórák és gyakorlatok folynak, az egyetemen tölti (14 hét szorgalmi időszak egy félév során), és az ezen kívüli időszakban tölti a duális gyakorlati részt, ami az őszi és tavaszi szemeszterben, illetve a nyári szünet alatt összesen 22 hét. A duális képzés előnye az, hogy az egyetemi képzéssel párhuzamosan, vállalati keretek között szerzett gyakorlati tapasztalat végzéskor már a foglalkoztatók által elismert munkatapasztalat.

A duális képzést négy alapszakon kínáljuk hallgatóinknak, mindegyik esetében szerződött vállalati partnerrel. Ezen partnerek listája a Duális képzés  oldalon található.