Oktatás- Földhasznosítási, Műszaki és Területfejlesztési Intézet

A tanszék a klasszikus földműveléstan oktatásában a talaj termékenységének megóvásával, javításával kapcsolatos ismeretek elsajátítását és azok szakszerű alkalmazását tűzte ki céljául. Az oktatás keretében a hallgatók megismerkednek a földműveléstani beavatkozások természeti, környezeti, anyag-, energia- és időigényének elemzésével, valamint a beavatkozásokkal kapcsolatban végbemenő, egyrészt a talajra, másrészt a tágabb környezetre kiható fizikai, kémiai és biológiai folyamatokkal, korszerű talajművelési ismereteket nyújtva a hallgatóknak, és biztosítva a környezet- és talajvédelemhez szükséges gyakorlati készségek megszerzését.

2000-től az oktatási reform keretében a tanszék a kor megváltozott igényeinek megfelelően új tantárgyakat indított. Számítógépes modellezés, Földhasználat, Tájgazdálkodás, Kísérletek tervezése és értékelése, Mezőgazdasági döntéstámogató rendszerek, Földműveléstan és területfejlesztés, Földhasználat, területi tervezés, Természetvédelmi földhasználat és Alternatív talajhasználat tárgyak, melyeket a BSc, valamint az MSc hallgatóknak oktatunk.

Az Intézet oktatási tevékenységi köre tovább bővült, az Agrofizika, Agrometeorológia, Klimatológia, Elektortechnika, Áruismeret, Műszaki alapismeretek, Műszaki és élelmiszeripari alapismeretek, Agrárfejlődés története, Szociálpolitika, EU ismeretek, Település-gazdálkodási ismeretek, valamint Területfejlesztés tárgyak oktatásával.

1999-ben a megalakult Interdiszciplináris Agrár- és Természettudományok Doktori Iskolában, majd Kerpely Kálmán néven regionális tudományokban és újabb öt évre növénytermesztési és kertészeti tudományok területére akkreditált (MAB 2009. október 2.) Doktori iskolában az intézet több oktatója és kutatója alapító tagként tevékenykedik.

Legutóbbi frissítés: 2022. 08. 01. 19:31