Nyertesek - Tudományos ösztöndíj a legjobbaknak

Nyertes pályázóink

Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (Alapképzés kategória)

• Berki Katinka (Eltérő természetvédelmi kezelések hatása a védett kisfészkű aszat (Cirsium brachycephalum L.) Miklapusztai állományára)

Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (Mesterképzés kategória)

• Botkó Zsombor (Az extrakció paramétereinek hatása fehér ürömfű kivonatok elem-, és antioxidáns tartalmának alakulására)
  • Gaál Zsófia Eszter (A magyarországi haflingi lóállomány populációgenetikai értékelése)
  • Karacs Janka (Növényi hormonok szerepe a növény-kórokozó interakcióban)
  • Rácz Tamás (Különböző „seed priming” technikák és csírázás tesztelés (Allium cepa l.) Vöröshagyma fajtákon)
  • Szőke Eszter (Talaj magbank vizsgálatok hagyományos és talajkímélő művelési módokban)

Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (Doktori képzés kategória)

• Balog Katalin (Magyarországon élő sünfélék (Erinaceidae) populációinak filogenetikai analízise)
  • Farkas Dóra (Növényi asszociatív tanulás molekuláris genetikai mechanizmusainak vizsgálata)
  • Kovács Csenge Lelle (Az urbanizáció hatása az éjjeli nagylepke együttesek összetételére, különös tekintettel az invazivan terjedő kártevő fajokra)
  • Molnár Péter István (Édesvízi zooplankton fajok (Rotifera sp., Copepoda sp., Cladocera sp.) tenyészeteinek kialakítása, fenntartása és beillesztése zárt rendszerben nevelt halfajok takarmányozási technológiájába)
  • Paládi Petra (Varjúfélék menekülési stratégiájának vizsgálata különböző európai országokban)
  • Putri Kusuma Astuti (Ázsiai trópus vs. afrikai trópus: a juhok éghajlati alkalmazkodása genetikailag eltérő?)
  • Radócz László (Multispektrális felvételekre alapozott növényegészségügyi vizsgálatok őszi kalászos kultúrában)
  • Seresné Törős Gréta (Pirolízis alapú eljárás fejlesztése késői laskagomba (Pleurotus ostreatus L.) felhasználásával szén nanorészecskék előállítására)
  • Varga Melinda (Kajszibarack ültetvény fitoplazmás megbetegedésének vizsgálata laboratóriumi és távérzékeléses módszerekkel)
  • Zagyi Péter (A kukorica csőparamétereinek és a szemtermésének beltartalmi értékeinek vizsgálata eltérő vetésidőben)