Palántanevelő tanfolyam

Hogyan neveljünk jó minőségű zöldségpalántát?

Tavaszi palántanevelő tanfolyam hobbikertészeknek

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának Kertészettudományi Intézete palántanevelő tanfolyamot hirdet hobbikertészek számára.

Napjainkban nemcsak anyagi, de egészségügyi szempontból is egyre kedveltebb a saját magunk által termesztett zöldségnövények fogyasztása. Vannak azonban olyan hosszú tenyészidejű zöldségnövények, amelyek a hazai klímán kizárólag palántaneveléssel való szaporítással hoznak termést. A jó minőségű palánta előállítása kulcskérdés a sikeres termesztés során, amelyhez megfelelő szaktudás szükséges. Tanfolyamunk célja, hogy a résztvevők megismerjék a különböző zöldségnövény palánták előállításához szükséges környezeti igényeket, palántanevelési módokat, termesztési közegeket és ápolási munkákat.

A tanfolyamon résztvevők gyakorlatközpontú oktatás keretén belül sajátíthatják el a megfelelő minőségű palánták előállításához kapcsolódó munkafolyamatokat.

A képzést folytató intézmény

Debreceni Egyetem, 4032 Debrecen, Egyetem tér 1., érintett szervezeti egység: Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (4032 Debrecen, Böszörményi út 138.), Nyilvántartási szám: B/2020/001456, engedélyszám: E/2020/000164

A képzés időpontja és helyszíne

2023. március 18. (szombat) 9.00-15.30 (3 óra elmélet + 3 óra gyakorlat)

Helyszín: Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, 4032 Debrecen Böszörményi út 138.

A tanfolyam tematikája

• Zöldségpalánták csoportosítása környezeti igény szerint
  • Palántanevelés jelentősége és módozatai
  • Palántanevelő eszközök, közegek
  • Magvetés, tűzdelés és cserepezés műveletei
  • Ápolási munkák a palántanevelés folyamán
  • Zöldségnövények oltása, különféle oltási módok alkalmazása
  • Előforduló hibák és azok megelőzése
  • Korszerű palántanevelés – csírakamra, LED-lámpa, ár-apály asztal

A képzésben résztvevő szakemberek

• Takácsné dr. Hájos Mária - egyetemi docens
  • Dr. Antal Gabriella - egyetemi adjunktus
  • Dr. Kurucz Erika - egyetemi adjunktus
  • Sinka Lúcia - tudományos segédmunkatárs

Résztvevők száma: maximum 30 fő

Részvételi díj: 13.000 Ft + ÁFA, azaz bruttó 16.510 Ft

Jelentkezési határidő: 2023. március 15. (szerda), 24.00 óra

A jelentkezés feltételei:

• A képzésre jelentkezni a regisztrációs felület kitöltésével lehet a fent megadott jelentkezési határidőig.
  • A regisztráció után elektronikus formában (emailben) küldjük meg a számlát. A részvételi díj megfizetése kizárólag átutalással teljesíthető.
  • A jelentkezés a részvételi díj megfizetésével válik érvényessé.
  • A jelentkezés sikerességéről minden jelentkezőt kiértesítünk.

A programváltozás jogát fenntartjuk. További információkért forduljon hozzánk a sinkalucia@agr.unideb.hu e-mail címen, vagy a következő telefonszámon: +36 52 508 444 / 88146 mellék.

REGISZTRÁCIÓ

(A regisztrációhoz kattintson a linkre ↑)