Házikertek környezetkímélő növényvédelme
a Debreceni Egyetem és a Biocont Magyarország Kft. képzése hobbikertészeknek
A képzés célja, hogy a tanfolyam résztvevői megismerkedjenek a növényvédelem elméleti és gyakorlati alapelveivel, elsajátítsák a legfontosabb károsítók felismerését, biológiáját és az ellenük történő védekezés lehetőségeit, továbbá alapismereteket szerezzenek a kiskerti körülmények között is biztonságosan alkalmazható korszerű, környezetkímélő növényvédelmi eljárásokról. A képzés célcsoportját azok a hobbikertészek, önellátásra termelő kertészek és kiskerttulajdonosok képezik, akik szeretnék megvédeni kerti növényeiket a károsítók ellen.
A képzést folytató intézmény: Debreceni Egyetem, 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.,
Érintett szervezeti egység: Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (4032 Debrecen, Böszörményi út 138.),
Nyilvántartási szám: B/2020/001456,
Engedélyszám: E/2020/000164
A képzés időpontjai és helyszíne
- 2024. február 09. (péntek) 9.00-15.00 óra (6 óra)
- 2024. február 10. (szombat) 9.00-15.00 óra (6 óra)
Helyszín: Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, 4032 Debrecen Böszörményi út 138.
A képzés díja
24.000,- Ft + ÁFA, azaz bruttó 30.480,- Ft
(A részvételi díj magában foglalja a 12 óra elméleti és gyakorlati oktatást, valamint a teljes tananyag átadását elektronikus formában.)
A képzés tematikája
A képzés magában foglalja a főbb kertészeti kultúrakörök (zöldség, gyümölcs, szőlő és dísznövény) növényvédelmével kapcsolatos azon fontosabb ismereteket, melyek a kiskertek esetében gyakorlati jelentőséggel bírnak. A képzés a következő tematika szerint épül fel:
- A növényegészség kertészeti alapjai: ökológiai igény, növénykondíció, termesztéstechnológia.
- Főbb kártevők és kórokozók felismerése: kór- és kárképek, a károkozók biológiája, életciklusa, viselkedése.
- A főbb kártevők és kórokozók elleni környezetkímélő védekezési lehetőségek: alkalmazható készítmények, valamint a kijuttatás módja, időpontja és technológiája kiskerti körülmények között.
A képzést a Debreceni Egyetem MÉK Növényvédelmi Intézetének és Kertészettudományi Intézetének oktatói, valamint a Biocont Magyarország Kft. szakemberei tartják.
Jelentkezési határidő: 2024. január 31.
A jelentkezés feltételei és menete
- A képzésre jelentkezni a regisztrációs felület kitöltésével lehet a fent megadott jelentkezési határidőig.
- A regisztráció után elektronikus formában (emailben) küldjük meg a számlát. A részvételi díj megfizetése kizárólag átutalással teljesíthető.
- A jelentkezés a részvételi díj megfizetésével válik érvényessé. A képzésen való részvétel csak a részvételi díj előzetes megfizetésével lehetséges, a helyek lefoglalása pedig a befizetés sorrendjében történik.
Egyéb információk:
- A résztvevők kézhez kapják a teljes oktatási anyagot.
- A kurzus indításához szükséges minimális létszám 15 fő, maximális létszám 60 fő. A jelentkezők létszámától függően – szükség esetén – további kurzust indítunk.
- A tanfolyam nem minősül akkreditált felnőttképzésnek, a résztvevők emléklapot kapnak a kurzus elvégzéséről, de a képzés oklevelet, képesítést nem ad.
A programváltozás jogát fenntartjuk. További információkért forduljon hozzánk a varga.timea@agr.unideb.hu e-mail címen vagy a következő telefonszámon: +36 52 508 444 / 88146 mellék.
REGISZTRÁCIÓ
(A regisztrációhoz kattintson a linkre ↑)