Képzeletbeli Farm Gyermekpályázat

"Képzeletbeli Farm: Képzelj el egy saját mezőgazdasági világot!"

Gyermek- és ifjúsági rajzpályázat végső leadással egybekötött
játékos, kézműves, ismeretterjesztő program gyerekeknek

május 11-én (szombaton) 9 és 12 óra között

a Debreceni Egyetem MÉK Böszörményi úti Campusának
(4032 Debrecen, Böszörményi út 138.) Madárbarát Kertjében

A rajzpályázatra készült rajzokat hozza be személyesen és vegyen részt óvodás, iskolás gyerekeknek szervezett játékos, kézműves, ismeretterjesztő programunkon!

Ezen alkalommal madarakat fogunk gyűrűzni Tóth Máté természetvédelmi mérnök, a Debreceni Egyetem Biodiverzitás, Klímaváltozás és Vízgazdálkodás Koordinációs Kutató Központ munkatársának segítségével. Megismerjük a gyűrűzés fontosságát, a madarak fészkelési szokásait.

A botanikus kert élőlényeinek magánéletébe Szentpéteri-Nagy Veronika kertészmérnök segítségével kaphatunk bepillantást, aki rengeteg játékkal és kézműves programmal készül a gyerekek számára. Továbbá odúkat helyezünk ki és egyéb madárbarát eszközöket is szemügyre vehetünk.

Minden kis művészt szeretettel várunk!

Az eseményen korlátozott létszámban lehetséges a részvétel.

Három turnusban indítjuk a programot: 9-10 óra, 10-11 óra és 11-12 óra, turnusonként maximum 30 fővel, ahol a részvétel érkezési sorrendben történik.