36. OTDK Agrártudományi Szekció beszámoló (2023.04.04-06. Kaposvár)

A 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekcióját 2023. április 4-6. között a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári campusán rendezték.

Kaposvár húsz év után adott ismét otthont az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójának. Az agrárpályára készülő legtehetségesebb hallgatókat fogadó rendezvényre 23 magyar felsőoktatási intézményből 284 pályamunkát neveztek, melyeket 29 szakmai tagozatban mutatnak be a diákkörös hallgatók. A konferencián végül 246 dolgozat került bemutatásra.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karát 28 hallgató képviselte, a konferencián 3 első helyezést, 3 második helyezést, 4 harmadik helyezést és 5 különdíjat szereztek. Az Agrárminisztérium egyik kiemelt különdíját is karunk hallgatója kapta. Eredményeinek szemszögéből az egyik legsikeresebb szekció az Állattenyésztéstani B tagozat volt, ahol mindhárom dobogós helyezést karunk hallgatói szerezték.

A konferencia során a szakmai előadásokon túl számos kiegészítő program is szolgálta a hallgatók kaposvári időtöltését. Az első este színházi előadást tűztek műsorra a konferencia résztvevői részére a Csiky Gergely Színházban. A második nap délutánján Fekete István Látogatóközpontban, a Deseda tó mellett, több fakultatív program és játékos sportvetélkedő adott élményeket a hallgatóknak. Karunk 8 fős csapata itt is jól szerepelt, hiszen 3. helyezett lett.

A rendezvény záró ünnepségére és az eredményhirdetésre a Csiky Gergely Színházban került sor, ahol többek közt Dr. Nagy István agrárminiszter is köszöntötte a hallgatókat, kihangsúlyozva az agrárium, mint kulcságazat szerepét és a mezőgazdasági termelés generációs megújításának fontosságát.

Az ünnepélyes eredményhirdetés végén Dr. Sütő Zoltán az OTDT Agrártudományi Szekció ügyvezető elnöke adtak át a 37. OTDK rendezésének jogát a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, ezen belül a Csíkszeredai Kar lesz a házigazda.

Gratulálunk a hallgatóknak és a konzulenseiknek az eredményes munkához!

A kari tudományos diákköri konferencia megszervezését és a hallgatók országos konferenciára való felkészítését a NTP-HHTDK-22-0023 Tehetséggondozás és hallgatók képzése a Debreceni Egyetem MÉK karon pályázat támogatta.

Helyezést, illetve különdíjat elért hallgatóink:

Agrárműszaki tagozat

III. helyezett: Pásztor Dávid

A nyírbátori mintaterület talajfizikai modellezése precíziós öntözési céllal

témavezető: Dr. Magyar Tamás

Állattenyésztéstani A tagozat

Különdíj: Csökmei Henrik Imre

Az eltérő megvilágítások hatása a harcsa (Silurus glanis) termelési- és antioxidáns paramétereire intenzív (RAS) rendszerben

témavezető: Dr. Fehér Milán

Állattenyésztéstani B tagozat

I. helyezett: Kovács Máté

A hazai lipicai lóállomány genetikai diverzitásának vizsgálata a kancacsaládok felépítésének és nemzetközi összefüggéseinek feltárásával