Rendezvények- Kerpely Kálmán Szakkollégium

Szakkollégiumi előadásaink az előző félévből  (2016/17/1)

Campus Fesztivál (2016. július 21-24.)

• A Kerpely Kálmán és a Tormay Béla Szakkollégium közösen képviselte magát a Campus Fesztiválon kialakított Egyetem Tér nevű területen. Az érdeklődők számára különböző játékos feladványokkal készültünk és tájékoztatást nyújtottunk a szakkollégium tevékenységéről.

Farmer Expo Debrecen (2016. augusztus 18-21.)

• A Kerpely Kálmán és a Tormay Béla Szakkollégium közösen képviselte magát a Farmer Expo-n kialakított kiállító helyeken. Az érdeklődők számára tájékoztatást nyújtottunk a szakkollégium tevékenységéről.

Közös főzés (2016. szeptember)

• A Tormay Béla Szakkollégium és a Kerpely Kálmán Szakkollégium közösen szervezett főzést, abból a célból, hogy a két szakkollégiumban részt vevő hallgatók minél jobban megismerhessék egymást, illetve újabb barátságok kialakulása valósulhasson meg.

Kerpely Kálmán Szakkollégium tagfelvétel (2016. október 4.)

• A Kerpely Kálmán Szakkollégium 2016. október 4-én tartotta a felvételi meghallgatást. Lehetőség adódott ez által újabb számos tehetséges hallgatót bevonni a szakkollégium életébe.

GTK aKarom (2016. október 4.)

• A Kerpely Kálmán Szakkollégium képviselte magát a 2016. október 4-én tartott Debreceni Egyetem GTK karának rendezvényén. Az érdeklődő hallgatók számára különböző játékos feladványokkal készültünk és tájékoztatást nyújtottunk a szakkollégium tevékenységéről.

Climathon 2016 Debrecen

• A rendezvényt 2016. október 28-29-én bonyolítottuk le. A témakör, amely a Climathon 2016 debreceni kihívása is volt egyben: a városi tömegközlekedés és a klímaváltozás hatásai.

A nyitó konferencián beszédet mondott

• Prof. Bács Zoltán kancellár, Debreceni Egyetem
  • Prof. Komlósi István dékán, Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
  • Prof. Dr. Nagy János, Debreceni Egyetem, Kerpely Kálmán Szakkollégium igazgatója
  • Plenáris előadások keretében hallgathattuk meg:
    • Kossa György, elnök-vezérigazgató, címzetes egyetemi docens (InterTan-KerZrt.)
      Szabadság, fenntarthatóság, környezetvédelem és innováció a közlekedésben
    • Herdon István, igazgató XANGA Investment&Development Group
    • Nagy Attila, vezérigazgatóDKV Debreceni KözlekedésiZártkörűen Működő Részvénytársaság
    • Reszegi László, EDC Smart City szakértő

Csapataink 2016. október 28-án a megnyitót követően kezdték el a munkát, és egészen 2016. október 29. 9 óráig dolgozhattak rajta. Elkészült prezentációikat 10 órakor mutatták be egy szakmai zsűri előtt, akik értékelték az ötletek indokoltságát, szükségszerűségét és pénzügyi megvalósíthatóságát. Ez alapján hirdettek első, második és két harmadik helyezettet.

GTK Kari Tudományos Diákköri Konferencia (2016. november 16.)

• A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán 2016. november 16-án került megrendezésre a Kari Tudományos Diákköri Konferencia, ahol a szakkollégistáink is megmérettették magukat különböző társadalomtudományi tagozatokon belül. A hallgatóink eredményesen szerepeltek és kiválóan képviselték szakkollégiumunkat.

MÉK Kari Tudományos Diákköri Konferencia (2016. november 22. )

• A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán 2016. november 22-én került megrendezésre a Kari Tudományos Konferencia, ahol a szakkollégisták is megmérettették magukat a különböző tagozatokon belül. A hallgatók eredményesen szerepeltek és kiválóan képviselték szakkollégiumunkat.

Karácsonyfadísz készítése (2016. december 5. )

• A Kerpely Kálmán és a Tormay Béla Szakkollégium évről évre megszervezi karácsonyi kézműves programját a hallgatók számára. Ennek alkalmából pedig a szakkollégisták megmutathatták a bennük rejlő kreativitást. Számos nagyon szép dísz készült el.

Nyílt nap az Agráron (2016. december 7.)

• Ezen a napon a szakkollégium külön álló standdal fogadta az érdeklődő középiskolásokat, többletinformációt nyújtva számukra a tudományos tevékenységről.

Smart City Meetup – Climathon 2016 előadások (2016. december 7.)

• Reszegi László, a Debrecen Smart City szakértője felkérte a Climathon konferencián részt vevő csapatokat, hogy adják elő prezentációjukat a Nagyerdei Víztoronyban megrendezésre került Smart City Meetup rendezvényen. A jelenlévők érdeklődve hallgatták a közlekedésfejlesztéssel kapcsolatos megoldási javaslatokat.

Birkás Márta előadása (2016. december 14.)

• Dr. Birkás Márta, az MTA doktora, a Szent István Egyetem egyetemi tanára, tanszékvezető tartott előadást a talajművelésről. Kiemelendő, hogy az Agrárkutatás kategóriában ő lett Az Év Agrárembere 2015-ben. A hallgatók nagyon érdekes és hasznos prezentációt hallhattak. Számos érdekességet tudhattak meg.