Lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnöki

A kormány 2012-ben fogadta el a Kincsem Nemzeti Lovas programot. A program a lovaságazatra olyan befektetési területként tekint, mint a vidékfejlesztés szerves és fontos húzóágazata. A program összefogja a lovaságazat fejlesztéséhez szükséges intézkedéseket, egységes keretbe foglalja a nemzeti lovaskultúra-oktatást, a lovasturizmust, a lótenyésztést, a lovassportokat, a lovasterápiát, és a lóversenyzést. Alapképzésünk célja - illeszkedve a Kincsem programhoz - olyan lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnökök képzése, akik természettudományi, agrár-műszaki és mezőgazdasági technológiai, valamint állattenyésztési ismereteik birtokában képesek a lótenyésztés, a lovassport szervezés területén a tudásukat alkalmazni. Ismerik a lovassport szervezés különböző szervezeti formáit és azok működését. Megfelelő ismeretekkel rendelkeznek ahhoz, hogy tanulmányaikat a mesterképzésben folytassák.

Tanterv

Képzési és kimeneti követelmények