Timetables for Plant Protection Engineers MSc

Dear Students,

Please note the timetables below are for information only. There can be differences between them and your real ones. Your own class schedule can be found on Neptun (see "Studies", then "Class Schedule").

All students do the subject registration on their own. By subject registration the term in question (2020/21/1) should be selected. Subject registration on Neptun: under “Subjects”, then “Register for subjects”. On the right there is a drop down menu where courses from the curriculum or from the stream can be selected.

Please do not forget to register for both lecture and practice/seminar if both of them are available.

Please always read the comment/remark field on Neptun. For e.g. a course can have more than one group. Timetable conflict/clash should be avoided.

If for some reasons subjects do not appear in your timetable on Neptun, please check time and venue of the class under “Subjects”, “Registered subjects”, then click on the “Subject name”.

If you need to take an exam course or a comprehensive exam, please sign up for it in the subject registration period so that an exam date in the exam term could be selected.

Timetables 2020/2021/SPRING semester

Plant Protection Engineering MSc