Ösztöndíjak, juttatások

Szakmai Gyakorlati Ösztöndíj 2023/2024/1. félév

Pályázhatnak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar: államilag támogatott / állami ösztöndíjas, nappali tagozatos képzésben részt vevő, a 2023/24/1. félévében 7. féléves gyakorlatukat töltő BSc szakos szakos hallgatói.

Szakmai gyakorlati ösztöndíjban az a hallgató részesülhet, aki a szakmai gyakorlatot a képzés székhelyétől eltérő helyen teljesíti, és e helyen nem részesül kollégiumi ellátásban, valamint a szakmai gyakorlat végzésének helye és az állandó lakóhely közötti távolság legalább 1 km.

A szakmai gyakorlati ösztöndíj kérelmet a megfelelő igazolásokkal ellátva a kell leadni a kari HÖK irodában MÉK HÖK iroda A épület földszintjén a portával szemben.

A pályázati lap letölthető innen.

A beadási határidő: 2023. október 27. (péntek) 12:00

Demonstrátori ösztöndíj pályázat 2023/2024. tanév

A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar pályázatot hirdet a 2023/2024-es tanévre demonstrátori helyek betöltésére.

A részletes pályázati felhívás itt olvasható.

A pályázati űrlap letölthető az alábbi linkre kattintva.

A beadási határidő: 2023. szeptember 29.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj  felhívás a 2023/2024-as tanévre

Pályázhatnak: nappali tagozatos, alap-, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatók a 2022/2023. tanévben elért eredményeik alapján.

Beadási határidő: 2023. július 7. 12:00 óra, a Tanulmányi Osztályra.

(Kérjük, a vizsgák sikeres teljesítése után kérje a félév lezárását a Tanulmányi Osztálytól.)

Felhívom a figyelmet, hogy a pályázatokat az oktatásért felelős miniszternek címzett kísérőlevéllel kell beadni!

Szakmai Gyakorlati Ösztöndíj 2022/2023/2. félév

Pályázhatnak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar: államilag támogatott / állami ösztöndíjas, nappali tagozatos képzésben részt vevő, a 2022/23/2. félévében 7. féléves gyakorlatukat töltő BSc szakos szakos hallgatói.

A pályázati lap letölthető innen.

A beadási határidő: 2023. március 17. (péntek) 12:00

Kiemelt ösztöndíj 2022/23/2. félév

Szakmai, tudományos teljesítmény alapján nyújtható ösztöndíj igényléséhez csak állami ösztöndíjas képzésben részt vevőknek.

A pályázati formanyomtatvány letölthető itt.

Az kreditindex leolvasható az utolsó lezárt félévnél a Neptun Tanulmányok - Tanulmányi átlagok menüpontjából, a félév előtti kis "+" jel kinyitásával.

Beadási határidő: 2023. március 10. Személyesen Guthyné Kerekes Gizella - Tanulmányi Osztály 58. iroda, 'A' épület vagy emailben a mekto@agr.unideb.hu email címre kérjük leadni a kérvényt.

Szakmai Gyakorlati Ösztöndíj 2022/2023/1. félév

Pályázhatnak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar: államilag támogatott / állami ösztöndíjas, nappali tagozatos képzésben részt vevő, a 2022/23/1. félévében 7. féléves gyakorlatukat töltő BSc szakos szakos hallgatói.

A pályázati lap letölthető innen.

A beadási határidő: 2022. október 7. (péntek) 12:00

Demonstrátori ösztöndíj pályázat 2022/2023. tanév

A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar pályázatot hirdet a 2022/2023-as tanévre demonstrátori helyek betöltésére.

A részletes pályázati felhívás itt olvasható.

A pályázati űrlap letölthető az alábbi linkre kattintva.

A beadási határidő: 2022. szeptember 23.

K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat 2022 pályázati felhívás

A pályázati felhívás letölthető itt.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2022.szeptember 30.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj  felhívás a 2022/2023-as tanévre

Pályázhatnak: nappali tagozatos, alap-, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatók a 2021/2022. tanévben elért eredményeik alapján.

Beadási határidő: 2022. július 5. 12:00 óra, a Tanulmányi Osztályra.

Debreceni Egyetemen a hallgatói tanulmányi és szociális alapon járó térítések és juttatások rendszerét a felsőoktatási hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet, illetve a rendeletben foglaltak alapján „A Debreceni Egyetem Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzata” állapítja meg. A szabályzat szerint a következő juttatásokat kaphatják meg a hallgatók.

Teljesítmény alapján adható juttatások

• Tanulmányi ösztöndíj
  • Kiemelt tanulmányi ösztöndíj
  • Mesterképzési szakmai ösztöndíj
  • Kiemelt sportösztöndíj
  • Kiemelt művészeti ösztöndíj
  • Szakmai utak, gyakorlatok támogatása
  • Szakmai gyakorlati ösztöndíj
  • Nemzeti Felsőoktatási ösztöndíj
  • Tehetséggondozási ösztöndíj

a juttatásokkal kapcsolatos információk megtalálhatók A Debreceni Egyetem Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzatában.

Szociális rászorultság alapján adható juttatások

• Szociális ösztöndíj
  • "Bursa Hungarica" Felsőoktatási Önkormányzati ösztöndíj
  • Egyszeri szociális ösztöndíj
  • Egyszeri alaptámogatás

a juttatásokkal kapcsolatos információk megtalálhatók A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat oldalán.

Magyar Állami Ösztöndíjszerződés tájékoztatók

Tájékoztató a magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzés feltételeiről

További tudnivalók: https://www.oktatas.hu/magyar-allami-osztondij