Nagyváradi Gazdafórumot tartottak

2019, február 25 - 09:15
A Partium-Debrecen Agrárklub előadássorozatának következő állomásához érkezett

A Debreceni Egyetem MÉK, Nagyváradra kihelyezett mezőgazdasági mérnök alapszak 2007-es évfolyamának hallgatói már a kezdetektől összekovácsolódtak. A közösséget a tudásvágy, egymás segítése, és a bizalom hajtotta és hajtja ma is. Az alapképzés után elvégezték az agrármérnök mesterszakot. Az együtt maradás igénye automatikusan vezetett el 2013-ban a Partium-Debrecen Agrárklub létrehozásához, amit nyolcan alapítottak. Nyolc partiumi agrármérnök, debreceni diplomával. A Kar, a szak vezetése folyamatosan segítséget nyújt a klubnak. A klub céljának tekinti a beiskolázás, a lemaradó hallgatók segítését, szakmai gyakorlati helyek felkutatását, tanulmányi utak, szakmai előadások szervezését, szaktanácsadást. A szakmai előadások „Beköszönő” címmel indultak. A Kar a partiumi gazdálkodók továbbképzését ugyanúgy kiemelten kezeli, mint a hajdú-bihariakét, szabolcsiakét, borsodiakét. Debreceni oktatók, szinte a teljes szakmai palettát bemutatták már a 6 év során. Növénytermesztési, gyümölcskertészeti, állattenyésztési témák után február 23.-án a Nagyváradi Gazdafórumon Takácsné Dr. Hájos Mária docens asszony lenyűgöző előadás-szaktanácsadás keretében a vöröshagyma, a sárgarépa, a görögdinnye és a sárgadinnye teljes termesztéstechnológiáját mutatta be a fajtaválasztástól az értékesítésig. A partiumi-szilágysági viszonyok alkalmasak e növények gazdaságos termesztésére, amit a tájfajtának tekintett perecseni hagyma is bizonyít.