Ukrán, moldáv és azeri agráregyetemek vállalati együttműködésének támogatása
Gomba másképp
Élelmiszeripari és gyógyászati célból innovatív alapanyagok fejlesztésébe kezd egy négyéves program keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A kutatások során használt hagyományos és egzotikus gombákból számos új termék készülhet.
Professzori kinevezés
Új egyetemi tanári kinevezést adott át Szilvássy Zoltán rektor pénteken a Rektori Tanácsteremben Kusza Szilviának. Az oktató kinevezésével tizenötre nőtt a professzorok száma a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
Újabb MTA doktor az Agrár Karon: Dr. Kusza Szilvia
OTDK: agrárszekciós eredmények
A járványhelyzet miatt az online térben rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Agrártudományi Szekcióját március 29. és 31. között. A Debreceni Egyetemet képviselő hallgatók több mint fele díjat nyert.
31 már
Lávakő, az idei első csikó
Az első bárányok után megszületett a 2021-es tenyésztési év első csikója is a Debreceni Egyetem állattenyésztési kísérleti telepén. Jelenleg közel 20 fajtával végeznek fajtafenntartást, génmegőrzést célzó kutatómunkát és gyakorlati oktatást a kismacsi tangazdaságban.
29 már
Ismét online ülésezett a Szenátus
Díszdoktori és professor emeritusi címek adományozásáról döntött március 25-ei elektronikus szavazásán a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület az agrárinnovációért és képzésfejlesztésértfelelős rektorhelyettesi beosztás betöltéséről is szavazott.
17 már
Kitüntetések az egyetem dolgozóinak
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése idén is több mint száz munkatársát részesítette kitüntetésben. A most odaítélt Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Okleveleket a járványhelyzet miatt később adják át.
16 már
Kitüntetések a nemzeti ünnepen
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából. A legmagasabb állami kitüntetéseket Magyarország köztársasági elnöke adományozza. A járványhelyzet miatt a most odaítélt kitüntetéseket csak később vehetik át a díjazottak.
09 már
STRING zárórendezvény 2021 március 10.
STRING zárórendezvény 2021 március 10. 14-16.30