Növények Napja 2019.05.17-én
"Növény biotechnológia emberközelben" címmel, érdekes rendezvénnyel készül a Növénytani Növényélettani és Biotechnológiai Tanszék a Növények Napjára.
Új lencsefajták – ősszel vethetők
Európában elsőként nemesített és regisztrált őszi lencsefajtákat a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete. Két új télálló fajta, a „Pinklevi” és a „Rézi” kapott állami elismerést.
A végzősök hete
A GTK és a MÉK közel ötszáz végzős hallgatója búcsúztatta a Debreceni Egyetemen töltött éveit a május 6-10. között megrendezett sárguláson.
Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói hatalmas sikert értek el a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
XXXIV. OTDK Agrártudományi Szekció
A LEGJOBB AGRÁROSOK DEBRECENBEN VETÉLKEDNEK! XXXIV. ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA AGRÁRTUDOMÁNYI SZEKCIÓ, 2019. április 16-18.
Global agriculture from an Indian perspective
The Honorary guest lecture series of Ashish Wele was organised in April focusing on “Global agriculture perspective & Sustainable development".
Összefoglaló a GAIA KERTJE című előadássorozatról
Sikeres előadássorozatot zárt a MÉK, mely vonzott egyetemi hallgatót, nyugdíjas kertbarátot.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
A MÉK Szatmárban
Debreceni méhész és szőlész-borász kutatók is részt vesznek a szatmári gazdálkodók tudásának gyarapításában.