Adomány a beteg gyerekeknek
Csaknem száz püspökladányi édesanya gyűjtött játékokat, rajzeszközöket, mesekönyveket és kifestőket a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszék betegellátó osztályán kezelt gyerekeknek. Az ajándékokat pénteken adták át.
„Színház az egész világ…”
Idén 5. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót a Debreceni Egyetem október 17-21. között. A programban a hazai színjátszók mellett angol és olasz aktorok is bemutatkoznak a közönség előtt.
Idegenben bizonyíthatnak a kosarasok
Az amerikai centerrel megerősített férfi kosárlabdacsapat megszerezheti első idegenbeli győzelmét a hétvégén a MAFC ellen. A férfi futsalosokra megyei derbi vár, a DEAC NB III-as focistái pedig Nyírbátorban küzdenek meg a három pontért.
Együttműködve, akadályok nélkül
A fogyatékkal élő egyetemi hallgatók egységes ellátását szorgalmazták azon a konferencián, amelyet „SZUMMA” (egyesítés) elnevezéssel rendezett október 19-én a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.
Azerbajdzsáni delegáció az egyetemen
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.
A növényorvoslás aktualitásairól
A növényvédelem újdonságairól és kihívásairól, valamint a növényorvosképzés jövőjéről tanácskoznak a 22. Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézetének hagyományos rendezvényét díjátadással nyitották meg szerdán.
Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Díjazták a KK alelnökét
Több évtizedes kiemelkedő munkájának elismeréseként Kossuth Zsuzsanna emlékéremmel tüntették ki Gál Máriát, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ ápolási és szakdolgozói alelnökét.
Forradalom, irodalom, tanúság
Az 1956-os forradalom irodalmi reprezentációiról lesz szó a közelgő nemzeti ünnep, október 23-a alkalmából az egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozatának, a Science Café következő előadásán.
yoUDay: a fellépőknél is siker
Odavoltak a fellepők a yoUDay-től. Volt, aki a Super Bowl-hoz hasonlította, másnak a húszezres tömeg maradt emlékezetes. Egy valamiben azonban mindenki egyetértett: ha újra fiatal lenne, a Debreceni Egyetemre iratkozna be.