Visegrád Fesztivál
Lengyel, ukrán és magyar hallgatók ismerkedtek hazánk vízgazdálkodási kihívásaival egy nemzetközi projekt keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia
A XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia (OFKD) május 10. és 12. között került megrendezésre az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Agrár Sportnapok – újra Debrecenben
Öt hazai egyetem agráros hallgatói és három intézmény oktatói vettek részt az Agrár Sportnapokon a Debreceni Egyetemen. Az intézmény úgy döntött, feléleszti a hagyományt és kétévente megrendezi a hazai felsőoktatási intézmények sporteseményét.
Mesteredző a megújult lovardában
A magyar lovassport örökös bajnoka, Dallos Gyula tart edzőtábort a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján június elején. Az elmúlt hónapokban újabb felújítások történtek a lovardában, a szociális helyiségek korszerűsítésével európai színvonalúvá vált a komplexum.
Felhívás hallgatóknak
Sustainable Water Management and Hydrological Security címmel 2018. május 24-én szakmai délelőttre hívunk minden agráros hallgatót!
Jubileumi (újra)sárgulás
Idén nem csak a Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar végzősei sárgultak a Debreceni Egyetemen. Az egykori gazdászhallgatók is újraélhették az élményt, számukra jelvényavatót is tartottak.
Debreceni Agráros Évfolyamok Találkozója
Élelmiszerbiztonság - új ajánlásokkal
Nemzetközi szintre fejleszthetik nyomonkövetési rendszereiket a hazai élelmiszeripari vállalkozások a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform Magyarországra adaptált szabványaival. Az ajánlásokat országos roadshow keretében a Debreceni Egyetem agrárkarán is bemutatták.
Kerekasztal a biomassza jegyében
A körforgásos biomassza-gazdaság kutatási hátteréről egyeztetett a Debreceni Egyetem öt kara és a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottsága. A témában érintett kutatók az Európai Unió stratégiájáról is tájékoztatást kaptak, ami a fenntarthatóságra helyezi a hangsúlyt.
Traktorral az egyetemre
Különleges felvonulással búcsúztak a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolájának és Kollégiumának végzős diákjai. Több mint száz fiatal gördült be énekelve, feldíszített traktorokon és pótkocsikon a Böszörményi úti campusra.