Pénzügyi digitalizáció felsőfokon
A vállalatokra és a gazdasági képzéssel foglalkozó felsőoktatási intézményekre is komoly feladatokat ró a pénzügyi világ digitalizációja. Mi várható? Mire kell felkészülni? Erre keresték a választ a Debreceni Egyetemen tartott controlling konferencián.
Közösen a mérnökképzés fejlesztéséért
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem a GANZ Villamossági Művek jogutódjával, a CG Electric Systems Hungary Zrt-vel az intézmény műszaki képzéseinek és ipari kutatásainak fejlesztéséről október 26-án.
Középpontban az emberi jogok
Három nemzet diákjainak mutatták meg a Balásházy tanulói, mit jelentenek a magyaroknak az emberi jogok. Az egyhetes nemzetközi találkozót az Erasmus+ Stratégiai Partnerségek program keretébe rendezte az egyetem gyakorlóiskolája.
Innováció a takarmányozásban
A gazdasági haszonállatok táplálása terén elért új eredményekről tanácskoztak az Innovatív Takarmányozási Világkonferencián, melyet a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara szervezett.
Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Régi-új helyén a Segner szobor
Eredeti helyének közelében állították fel és avatták újra október 25-én, szerdán a klinikatelepen Segner János András orvos-fizikus szobrát, Mikus Sándor Kossuth-díjas szobrászművész alkotását.
Örökifjú szeniorok az iskolapadban
„A Debreceni Egyetem szerepe a közép-európai tudáshálózat fejlesztésében” címmel Szilvássy Zoltán rektor előadásával október 20-án megkezdődött a Szenior Egyetem két féléven át tartó sorozata.
Idegenben is győztek a kosarasok
Megszerezte első idegenbeli győzelmét a DEAC férfi kosárlabdacsapata az első osztályban. A floorballosok is nyertek Törökbálinton, a kézilabdázók döntetlent játszottak Törökszentmiklóson, míg a futsal és az NBIII-as focicsapat kikapott a hétvégén.
Vértakarékos szívműtétek
Az értékes vérkészítmények felesleges használatát csökkenti, a vérpótlást pedig korszerű módon, célzottan biztosítja a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikájának új, csúcstechnológiás készüléke.
A csontpótlás jövője
Egyedi tervezésű, 3D-nyomtatóval előállítható titán csontpótlásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetemen. Az innovatív implantátumokat már nem csavarok tartják, hanem teljesen összeépülnek a csonttal.