06 júl
Régi-új képzés a debreceni agrárkaron
Csaknem tíz év szünet után újra indul agrármérnök tanár szak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán. A képzésre nagy az igény Kelet-Magyarországon, ezt a felvételi adatok is alátámasztják.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
04 júl
Startup indulhat az innovációból
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának hallgatói nyerték az Európai Technológiai Intézet Egészségi Vállalkozás Versenyét. Kölesalapú termékcsaládjukkal és startup üzleti tervükkel érdemelték ki az aranyérmet.
Új módszer búzafajták értékelésére
Hatékonyabbá és gyorsabbá teszi a búzanemesítés folyamatát az az eljárás, amit a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai dolgoztak ki. Az új technológiával könnyebbé válik az időjárás szélsőségeinek ellenálló fajták nemesítése.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Őszi Kalászos Nyílt Nap Karcagon
Új ősziárpa-fajtát mutatott be hagyományos nyár eleji szakmai napján a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Karcagi Kutatóintézete. A programon a térség gazdálkodói mellett hazai és külföldi kutatási partnerek is részt vettek.
Keresettek a végzős ménesgazdák
Az utolsó éves hallgatók többsége már állásajánlattal a zsebében teljesítette az államvizsgát a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ménesgazda képzésén. Az intézmény megújult infrastruktúrája kiváló hátteret ad az oktatáshoz.
„Fészekleltár” a dolmányos varjakról
Másfélszeresére nőtt a Debrecenben fészkelő dolmányos varjak száma az elmúlt öt év alatt – állapította meg a Debreceni Egyetem MÉK Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszéke. Az urbanizálódott madárfaj egyre több problémát okoz a városban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Hatékony vírusrezisztencia-vizsgálat
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének laboratóriumában olyan molekuláris genetikai markereket fejlesztettek, melyekkel egyrészt kimutatható a burgonya M- és S-vírus-fertőzöttségének mértéke, másrészt elkülöníthetők a rezisztens és fogékony fajták.