31 aug
Egyetemista lesz Hetényi Zoltán
Vadgazda mérnöknek tanul szeptembertől a Debreceni Egyetemen a 77-szeres válogatott jégkorongkapus. A korábban az Egyesült Államokban és Finnországban is játszó hokis a tanulást ugyanolyan fontosnak tartja, mint a sportot, ezért is szerződött az egyetemi csapathoz.
31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
30 aug
Növénytermesztés – váltani kell
A hagyományos növénytermesztésről precíziós technológiákra kell áttérni, ez a versenyképes jövő záloga – szorgalmazták a Debreceni Egyetem kutatói a XXI. Kukorica- és napraforgó-tanácskozáson. A szakmai fórumon és gyakorlati bemutatón több száz gazdálkodó vett részt.
29 aug
Az élelmiszerlánc-biztonság jegyében
Beépíti képzésébe a legújabb, mobileszközökkel működő nyomonkövetési rendszerek ismereteit a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A tervek szerint gazdálkodóknak is tartanak majd továbbképzéseket a témában.
28 aug
Másfél évszázados agrárjubileum
Egyhetes programsorozattal tiszteleg a 150 éves debreceni mezőgazdasági felsőoktatás előtt a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézményt a QS-rangsor napjainkban a világ 250 legjobb agrárképzőhelye között tartja nyilván.
21 aug
Állami kitüntetések
A Debreceni Egyetem négy oktatója: Kátai János, Győry Kálmán, Deák György és Agócs Gergely kapott állami elismertét az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket augusztus 17-én, pénteken adták át Budapesten.
17 aug
Elismerés a debreceni agrárképzésnek
A 150 éves debreceni agrár-felsőoktatás kapta idén a Farmer Expó és Debrecen városa közös Nagydíját a rendezvény pénteki megnyitóján, ahol a Debreceni Egyetem legfrissebb klímaváltozás-kutatási eredményeire hívta fel a figyelmet az agrárminiszter.
10 aug
Egymilliárd forint felfedező kutatásokra
A Debreceni Egyetem 34 tudósa nyert összesen több mint egymilliárd forint támogatást felfedező kutatásokra a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei pályázatain. Az NKFIH csütörtökön tette közzé a nyertesek névsorát.
03 aug
Debreceni kutatás a klímaváltozásról
Az elmúlt 110 évben Debrecenben mért meteorológiai adatokat alapul véve vizsgálják a klímaváltozást a Debreceni Egyetem kutatói. Az időjárási jelenségek szántóföldi növénytermesztésre, kertészeti kultúrákra gyakorolt hatásait kiadványban összegezték.
06 júl
Régi-új képzés a debreceni agrárkaron
Csaknem tíz év szünet után újra indul agrármérnök tanár szak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán. A képzésre nagy az igény Kelet-Magyarországon, ezt a felvételi adatok is alátámasztják.