Norvég vendégprofesszor a MÉK-en
Kelet-Afrikában, a Nagy-Serengeti-Mara ökoszisztémában végzett kutatásaikról tartott beszámolót a Debreceni Egyetem agrárkarán az AfricaBioServices vezetője. Eivin Røskaft egyúttal részvételi lehetőséget kínált a hallgatóknak norvégiai természetvédelmi programokban.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Meghívó Süli Ágnes PhD értekezésének nyilvános vitájára
Meghívó Süli Ágnes PhD értekezésének nyilvános vitájára 2018. október 5-ére
Miből készülnek ételeink?
Új élelmiszerekről és komponensekről, valamint innovatív technológiákról tanácskoznak az Európai Unió táplálkozástudományi szakemberei a Debreceni Egyetemen. A 3. Food Structure Design Konferencián tradicionális helyi termékeket is bemutatnak a külföldi kutatóknak.
Kutatók éjszakája 2018
Kutatók éjszakája 2018 programfüzet az Agrártudományok területén.
Városi vízgazdálkodás a Tisza mentén
Egy Debrecent és Nagyváradot vizsgáló esettanulmány, egy távoktatási anyag és egy új szemléletű tervezési útmutató kidolgozásában vesznek részt a Debreceni Egyetem agrárkarának kutatói a JOINTISZA projektben.
Tudás, tudomány, siker Kisvárdán
Mezőgazdasági mérnök, turizmus-vendéglátás, vidékfejlesztési agrármérnök – harmadik tanévét kezdte meg Debreceni Egyetem képzéseivel a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ pénteken.
Jubileumi diplomaosztó
Aranydiplomát vettek át 50 évvel ezelőtt végzett agrármérnökök a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán. Az 1968-ban diplomázott évfolyam 108 végzőse közül 67-en voltak jelen a szeptember 7-ei jubileumi ünnepségen.
Tiszántúli Agrártudományi Napok
A talajműveléstől a precíziós gazdálkodáson, élelmiszer-feldolgozáson és agrárökonómián át a vidékfejlesztésig terjedően elemzik a világ mezőgazdaságának kihívásait 11 ország szakemberei a Debreceni Egyetem agrárkarán.
A debreceni agrárképzés ünnepe
A Debreceni Egyetem példát mutat a 21. századi kihívásokra adható megoldások keresésében – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a debreceni agrár-felsőoktatás 150 éves évfordulója tiszteletére tartott ünnepi megemlékezésen.