Stabilitás és harmadik misszió
A Debreceni Egyetem kutatáshasznosítási és gazdaságfejlesztési törekvéseiről, társadalmi szerepvállalásáról, valamint sportkoncepciójáról és a kapcsolódó fejlesztésekről is beszélt Bács Zoltán kancellár a Szenior Egyetem résztvevői előtt.
Bravúros győzelmek
A DEAC férfi kosarasai és kézilabdázói is legyőzték esélyesebbnek tartott ellenfelüket a hétvégén. Ismét nyert a listavezető megye II-es focicsapat, az NB III-ban szereplő együttes viszont sorozatban ötödik meccsét veszítette el.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Újabb kínai partner
Az egyik legrangosabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az ázsiai delegáció tagjai a november 2-ai találkozón az oktatói, hallgató mobilitásról és közös kutatási projektek kidolgozásáról egyeztettek.
Kaposváron a Berényi-csapat
Ismét nehéz ellenfél vár a DEAC férfi kosarasaira, Kaposváron játszanak a debreceniek. A kézilabdázók a listavezetőt fogadják, a futsalosok Dunaújvárosban, az NB III-as focicsapat pedig a fővárosban játssza bajnoki mérkőzését.
Gazdasági látlelet
A Költségvetési Tanács munkáját, valamint az ország és a közép-európai gazdasági térség jelenlegi pozícióját ismerhették meg a Debreceni Egyetem hallgatói a Gazdaságtudományi Kar rendhagyó előadásán.
Történetek a bőröndből
Tudás, élmény, munka - a Berettyó Kulturális Központ Bihari Múzeum mintaprojektjébe kapcsolódhatnak be a Debreceni Egyetem közösségszervezés és andragógia alapszakos hallgatói és oktatóik.
Főhajtás a néhai sportolók előtt
A DEAC egykori elnökéről, Nyirkos Istvánról, valamint a klub és a DASE egykori játékosairól, vezetőiről, dolgozóiról és szurkolóiról emlékeztek meg halottak napja alkalmából a Debreceni Egyetemen.
Harmadszor is győztek
Nemzetközi tornát nyert a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának focicsapata. Az agrárosok harmadszor szerezték meg a kupát.
Kancellári kinevezés
Újabb 5 évig Bács Zoltán lesz a Debreceni Egyetem kancellárja. A Magyar Közlöny október 31-ei számában megjelenő miniszterelnöki határozat szerint a régi-új vezető 2017. november 16-tól 2022 novemberéig látja el feladatát.