Változik a tanárképzési rendszer
Idén szeptembertől indulnak az első új típusú tanári mesterszakok a felsőoktatásban. Ezek előkészítéséről és oktatásszervezési feladatairól tartott tájékoztatót a Debreceni Egyetemen az Oktatási Hivatal elnökhelyettese.
Kezdődnek a diplomaosztók
A májusi doktoravatóval megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztó ünnepségek sorozata. Valamennyi rendezvényt élőben lehet nyomon követni az unideb.hu portálon.
Finiséhez érkezett az OTDK!
A végéhez közeledik az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megmérettetése. Az elmúlt héten lezárult szekciókban is remek eredményeket értek el a Debreceni Egyetem hallgatói.
Elstartolt az Állásbörze
Akár 1500 állás is gazdára találhat szerdán a Debreceni Egyetemen, ahol minden eddiginél nagyobb alapterületen és rekordszámú kiállítóval várják a hallgatókat a jubileumi, 20. Állásbörze.
Egyetemi tag az ifjúsági akadémiában
A fiatal kutatókat tömörítő európai szervezet, a Young Academy of Europe a tagjai közé választotta Török Péter biológus-ökológust, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének egyetemi docensét.
Együtt a közösségszervezésért
Az új, 2017 szeptemberében induló közösségszervezés alapszak tartalmi fejlesztésére indult együttműködés április 24-én 11 felsőoktatási intézmény, köztük a Debreceni Egyetem Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék részvételével.
Tornagyőztes a debreceni agrárcsapat
Első helyezést ért el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának csapata Szegeden a három egyetem részvételével megrendezett nemzetközi kispályás labdarúgó tornán.
Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A Debreceni Egyetem angol nyelvű műszaki, informatikai, agrár, gazdálkodási és zeneművészeti képzései iránt érdeklődtek azok a kínai egyetemek, amelyek képviselői hétfőn tettek látogatást az intézményben.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.
Házhoz jönnek az állásajánlatok
Egyetlen nap alatt akár 1500 betöltendő álláshely is „gazdára találhat” április 26-án a Debreceni Egyetem Állásbörzéjén, amelyet idén már huszadik alkalommal rendez meg az intézmény a Főépületben.