Egy különleges este a jubileum jegyében
November 17-én rendeztük meg az Agrárbált.
Nyomonkövetés – beépül a képzésbe
Bevezeti a szabványosított nyomonkövetési rendszerek oktatását a Debreceni Egyetem agrárkara. Az intézmény a szakmai háttér biztosítása érdekében együttműködik az ellátási láncok legelterjedtebb szabványrendszerét működtető GS1 Magyarország Nonprofit Zrt-vel.
Pályázati felhívás doktori képzésre
Az Agrártudományi Doktori Tanács pályázatot hirdet a 2018/2019-es tanévben kezdődő keresztféléves doktori (PhD) képzésre
Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform
Magyarország 2015-ben hozta létre a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platformot, melyhez a Kar az országban elsőként csatlakozott.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Tanulmányút a Partiumban
A Kar Partiumi Keresztény Egyetemen kihelyezett képzésében részt vevő hallgatók tanulmányúton jártak
Világhódításra szövetkeztek
Világkereskedelmi szinten is meghatározó kompetenciaközponttá válhat a Debreceni Egyetem a TE-FOOD élelmiszerbiztonsági nyomonkövetési rendszerhez kapcsolódó oktatási, kutatási, innovációs tevékenységgel. Az erről szóló megállapodást október 18-án írta alá az intézmény és a Laurel cégcsoport.
Növényorvosok szimpóziuma
A méhek védelméről, környezetkímélő növényvédőszerekről, továbbá új kórokozókról és kártevőkről is tanácskoznak 7 ország szakemberei a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A konferenciát idén 23. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem agrárkarának Növényvédelmi Intézete.
Juhászat – kulcskérdés a génmegőrzés
A meglévő őshonos genetikai alap védelméről és szélesítésének lehetőségéről, valamint nemzetközi tapasztalatokról is szó volt azon a szakmai napon, amit juhtartóknak és -tenyésztőknek rendezett a Debreceni Egyetem AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete.
Norvég vendégprofesszor a MÉK-en
Kelet-Afrikában, a Nagy-Serengeti-Mara ökoszisztémában végzett kutatásaikról tartott beszámolót a Debreceni Egyetem agrárkarán az AfricaBioServices vezetője. Eivin Røskaft egyúttal részvételi lehetőséget kínált a hallgatóknak norvégiai természetvédelmi programokban.