A hallgatói egység ereje
Megalakult a Debreceni Egyetem új Hallgatói Önkormányzata. A 177 kari képviselő és a 14 kari HÖK-elnök november 7-én vette át megbízólevelét, hogy hivatalosan is megkezdhesse munkáját.
Megalakult az EIT
Alakuló ülést tartott és elnököt választott az egyetemi Egészségügyi Irányító Testület. November 8-án kezdte meg a munkát a nyolc fős tanács, amely a Klinikai Központ és Kenézy Gyula Egyetemi Kórház egységes szakmai irányítását látja el.
FRISS: világelitben az orvosképzésünk!
A világ élvonalába rangsorolta a Debreceni Egyetem orvosképzését a Times Higher Education, amely november 8-án hozta nyilvánosságra legfrissebb tematikus ranglistáját. Az egyetem orvos- és egészségtudományi képzései a 401-500 kategóriában kaptak helyet.
Üdvözlet Finnországból
Évezredes „rokonság” hagyományait idézi fel az a három napos konferencia, amely nyílt nappal, könyvkiállítással kezdődött szerdán a Debreceni Egyetemen Finnország függetlenségének 100. évfordulója alkalmából.
Jobb takarmány, egészségesebb állatok
A takarmánykiegészítők gazdasági haszonállatok bélflórájára gyakorolt hatását vizsgálják a Debreceni Egyetem szakemberei egy uniós forrásból megvalósuló projektben.
Elindult a keresztféléves felvételi
Szociálpolitikus, sportközgazdász, növényorvos, gépész-, vagy biomérnök – a Debreceni Egyetemen ezeket is megtalálod. Az ország egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye minden eddiginél több mesterszakon indít keresztféléves képzést 2018 februárjában.
Nyitottan, hozzáférhetően
A tudományos eredmények nyílt hozzáférhetőségének fontossága volt a témája a Hungarian National Workshop on Open Science tanácskozásnak, melyet november 7-én rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Ingyenes szűréssel az ép fogakért
A kisbabákat már az első fogak kibújása után el kellene vinni a fogorvoshoz, javasolják szakemberek. A Debreceni Egyetem Fogászati Szűrőnapján minden korosztályt ingyenes vizsgálatokkal és tanácsadással várnak, november 8-án és 11-én.
Új fegyverek a daganatterápiában
A klinikai onkológia, a daganatos betegségek kezelésének forradalmian új lehetőségeiről hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő előadására.