Sci-fi és jog?
A Trónok harcától a Star Wars-ig – az államszervezet tudományos-fantasztikus problémáiról, a világűrbeli tulajdonszerzésről és a drónok felhasználásának jogi kérdéseiről is szó volt a Debreceni Egyetem tudományos konferenciáján.
Állásbörze és Karriernap 2017
Több mint 1000 munkalehetőség közül választhattak azok a hallgatók, akik ellátogattak november 8-án a Debreceni Egyetem állásbörzéjére, amelyet idén első alkalommal ősszel is megrendezett az intézmény.
Elismerések az egészségügyben
Rangos szakmai kitüntetést kapott az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájáért a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházának főorvosa, Bálint Ágnes és a Klinikai Központ osztályvezetője, Ludman István.
Bravúr kell a szombathelyiek ellen
A bajnokság egyik legerősebb csapata, a Falco ellen játszik a DEAC kosárlabdacsapata a hétvégén. Az NB III-as focicsapat a Jászberényt fogadja, míg a DASE és a DEAC II. csapataira városi derbik várnak a megyei osztályokban.
Bővülő kínai kapcsolatok
A Nyári Egyetemen tanulják a magyar nyelvet azok a kínai diákok, akik a 2019-20-as tanévtől a Bölcsészettudományi Kar képzésein magyarul folytatják tanulmányaikat a Debreceni Egyetemen.
Egyedülálló mesterképzés a DE-n
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem indít mesterszintű mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnök képzést. Nappali és levelező tagozaton összesen 35-en kezdhetik meg tanulmányaikat az új mesterszakon 2018 februárjában. Jelentkezni november 15-éig lehet.
A kézilabda elitje ismét Debrecenben
Michal Barda, Sugár Tímea, Bartalos Béla, Hoffmann László – a tavalyi nagysikerű találkozó után, idén ismét világklasszis szakemberek részvételével rendez nemzetközi kézilabda kapusedzői konferenciát a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontja.
Új partner a duális képzésekben
A DKV Debreceni Közlekedési Zrt-vel írt alá együttműködési megállapodást duális képzés indításáról a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, Műszaki, valamint Természettudományi és Technológiai Kara csütörtökön.
100 éves a független Finnország
„Magyarok Finnországban, finnek Magyarországon” címmel kezdődött csütörtökön kétnapos konferencia Finnország függetlenségének 100. évfordulója tiszteletére a Debreceni Egyetem Finnugor Nyelvtudományi Tanszéke és a Finn Nagykövetség szervezésében.
Életet menthet a szűrés
Teljesen meggyógyulhat az a beteg, akinél időben felismerik az emlődaganatot, ezért fontos a szűrés – hangsúlyozzák a szakemberek. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban tartott konferencián a diagnosztika és a kezelés újdonságait mutatták be.