17 jan
Húsipar: közösen keresik a kiutat
Egyeztetésre hívta a régió húságazati szereplőit a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi Intézete. A problémák és kihívások elemzését követően koncepciót állítanak össze a hazai húsipar minőségi megújulása érdekében.
11 jan
Kiaknázatlan növényi olajforrás
A földimogyoró Magyarországon is termeszthető gazdaságosan. A Debreceni Egyetem agrárkarán pedig azt is bebizonyították, hogy nemcsak termeszteni, hanem feldolgozni is megéri: a belőle készített olaj világpiaci ára folyamatosan emelkedik.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
Agráros adomány
Játékokkal, édességgel és ünnepi műsorral leptek meg beteg és rászoruló gyereket a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar oktatói és hallgatói.
Esküt tettek a jövő agrárszakemberei
Csaknem kétszáz hallgató – köztük kilenc ecuadori és kilenc nagyváradi diák – vette át oklevelét szombaton, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar diplomaosztóján.
FM90: csökken a fácánállomány
A Debreceni Egyetem kutatása szerint a vaddisznók megjelenése miatt egyre kevesebb a fácán hazánban - részletek a Campus Rációban.
Tudománnyal az élelmiszer-pazarlás ellen
Az emberi fogyasztásra szánt zöldségekből és gyümölcsökből évente 1,3 milliárd tonna elvész az élelmiszerláncban. Ennek csökkentési lehetőségeiről tanácskoznak hazai és külföldi szakemberek a Debreceni Egyetemen.
Kitüntetett kutatópartnerek
Szlovákiai szakembereknek adományozta Emlékérmét, valamint Westsik Vilmos Díját a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
FM90: Fókuszban a biotechnológia
Az ipar is felfigyelt a Debreceni Egyetem biotechnológiai kutatásaira, melyek eredményeit a gyógyászat mellett a mezőgazdaságban is lehet hasznosítani – részletek a Campus Rádióban.