Új agrárkutatások amerikai partnerrel
Az édesburgonya-termesztés és a kártevők elleni védekezés stratégiáit is közösen kutatják majd a debreceni és a louisianai egyetem szakemberei.
FM90: aszálykutatás az egyetemen
A rosszul megválasztott talajművelési mód is okozhat aszályt – részletek a Debreceni Egyetemen folyó kutatásról a Campus Rádióban.
Takarmányozást oktatók és kutatók találkozója
2016. szeptember 8-9-én került sor a kétévente megrendezésre kerülő Takarmányozást Oktatók és Kutatók találkozójára.
Juhtenyésztés felsőfokon
Az új fajtákat és a korszerű technológiai elemeket tanulmányozta a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség elnöksége a Debreceni Egyetemen.
Talajaink védelme – a jövő nemzedékéért
A Debreceni Egyetemen tartotta kétévente esedékes vándorgyűlését a Magyar Talajtani Társaság. A szakemberek talajaink védelmét szorgalmazzák.
Jubileumi diplomás agrármérnökök
Arany, gyémánt és rubin okleveleket adományozott egykori hallgatóinak a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar.
Újfajta egyetemi-ipari innováció
Európában elsőként a Debreceni Egyetem tervezi mezőgazdasági területen bevezetni a finn inkubációs modellt, a DEMOLA-t.
31 aug
Kiváló betakarítási eredmények
Kukoricából és napraforgóból is az utóbbi évek legjobb termésére számítanak a gazdák. Erről is szó volt a Kukorica- és Napraforgó Tanácskozáson.
26 aug
Csipetnyi country az egyetemen
Traktorok, malacok, vetőmagok és szaktudás – megmutatjuk mi történt a 25. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem szemszögéből.
19 aug
Működő tudástranszfer az agráriumban
Különdíjjal ismerték el a Debreceni Egyetem Karcagi Kutatóintézet gyakorlatban jól hasznosítható tudományos munkáját a Farmer Expo megnyitóján.