04 feb
Sikerrel zárult a húsgalambtenyésztő továbbképzés
Teljeskörű áttekintést kaptak a húsgalambtenyésztés tényezőiről, kihívásairól és piaci lehetőségeiről a jelenlegi és leendő tenyésztők
29 jan
Pallagról indultak
Életem legjobb befektetése volt, hogy a Balásházyban tanultam – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának keddi pályaorientációs napján. A politikus több tucat sikeres szakemberrel együtt osztotta meg életútját alma materében.
17 jan
Konferencia a modern gazdálkodásról
A legújabb fejlesztéseket, technológiákat ismerhették meg a termelők a Debreceni Egyetemen rendezett Kukorica- és búzakonferencián. A csütörtöki program célja, hogy a gazdálkodók tudásának bővítésével egyre hatékonyabb legyen a termelés.
04 jan
Folyamatosan fejlődő agrárképzés
Új képzéseket indít és fejleszti oktatási-kutatási infrastruktúráját 2019-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézmény ad otthont idén az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójának.
2019. februártól már precíziósan
Precíziós mezőgazdasági szakmérnöki képzést indít Karunk
Karunk húsgalamb tenyésztői képzést indít
A 2019. januárra tervezett szakmai program az egyetemi alapképzésben oktatott haszongalamb-tenyésztés tantárgy tematikájára épül.
Innováció a pontynevelésben
Harmadára rövidítették a pontyok tenyészidejét a Debreceni Egyetem agrárkarának kutatói. Az intézmény Halbiológiai Laboratóriumában olyan technológiát dolgoztak ki, amellyel 12-13 hónap alatt elérik az ivarérettséget és a piaci méretet az egyedek.
Gólpassz a XXI. században!
Mit tanulhatsz, hogy e században játékban maradj?
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Nyílt Nap a MÉK-en!
2018. december 4-én 10 órai kezdettel tartjuk kari Nyílt Napunkat.