Wolfgang Kessler-díjat nyert Növényorvos mesterszakos hallgatónk
Vasas Barnabás Növényorvos mesterszakos hallgatónk nyerte el a Wolfgang Kessler-díjat master kategóriában.
ZölDEn a jövőnkért
Energiatakarékosság, újrahasznosítható eszközök, tudatos fogyasztói magatartás: idén XI. alkalommal rendezte meg október 20-án a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága a Zöld Börzét a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar aulájában.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
Elindult a keresztféléves felvételi
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a jelentkezőknek. A 2022 februárjában induló felsőoktatási képzésekre október 15-től lehet jelentkezni.
Megállapodás az erdőkért
A hazai erdő-, vad- és tájgazdálkodás fejlesztése érdekében kötött stratégiai megállapodást a Debreceni Egyetem és a Nyírerdő Zrt. A megállapodást a Vadászati és Természeti Világkiállítás vásárosnaményi programsorozata keretében írták alá.
Vízügyi elismerés az agrárkutatónak
A Magyar Hidrológiai Társaság magas rangú szakmai kitüntetését kapta a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professzora. Tamás Jánost kiemelkedő nemzetközi és hazai víztudományi és szakmai munkájáért díjazták.
Egyetemi tudás a sertéspestis ellen
A vadon élő állatok által terjesztett fertőzések kimutatására és megelőzésére szolgáló monitoringrendszer kidolgozásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az erről szóló szerződést szerdán írták alá a Vadászati és Természeti Világkiállításon.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Sikeres felnőttképzés
Hamarosan befejeződnek azok a felnőttképzési kurzusok, amelyeket új képzési forma keretében idén szeptemberben indított a MÉK.
Díszdoktori elismerés
A győri Széchenyi István Egyetem díszdoktorává avatta Nagy Jánost, a Debreceni Egyetem professor emeritusát a növénytermesztési technológiák fejlesztésében végzett kiemelkedő munkájáért, eredményeiért, valamint az egyetemek közötti együttműködések keretében végzett sikeres tevékenységéért.