09 szep
Prof. Dr Komlósi István a Kaposvári Egyetem Tiszteletbeli Doktora és Professzora
Prof. Dr Komlósi István professzor urat, volt dékánt, a Kaposvári Egyetem Tiszteletbeli Doktorává és Professzorává fogadta.
09 szep
Új tanév Kisvárdán
Turizmus-vendéglátás, vidékfejlesztési agrármérnök, mezőgazdasági mérnök, gazdálkodási és menedzsment – negyedik tanévét kezdte meg a Debreceni Egyetem bővülő képzéseivel a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ.
05 szep
Dékánhelyettesek kinevezése
A MÉK Tanácsa 2019. augusztus 28-i ülésén támogatta a benyújtott dékánhelyettesi pályázatokat.
04 szep
Ökológiai és piaci kockázatokról
A kukorica-, a napraforgó- és a szójatermesztés kockázatait elemezték a Debreceni Egyetem agrárkarán a Növénytudományi Intézet szeptember 4-ei tanácskozásán. A térség gazdálkodói az ökológiai tényezők hatásait nemcsak elméletben, a gyakorlatban is megismerhették.
03 szep
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
30 aug
Hallgatók jubileuma az agrárkaron
Ötven, illetve hatvan évvel ezelőtt végzett mérnököket köszöntött a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara pénteken. Több mint százan vettek át díszoklevelet a jubileumi diplomaosztón.
21 aug
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
15 aug
Agrártudomány és gyakorlat egy helyen
A Debreceni Egyetem élelmiszerkutatásai, új, saját nemesítésű növényfajtái illetve középiskolai- és felnőttképzése is szerepet kap az idei Farmer Expon, amelynek 27. alkalommal ad otthont az intézmény Böszörményi úti campusa.
09 aug
Új lehetőségek az analitikában
A legkorszerűbb laboratóriumi eszközöket és módszereket ismerhetik meg a Debreceni Egyetem mérnök hallgatói a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Wessling Hungary Kft. új együttműködése révén.
30 júl
Szász Gábor (1927-2019)
Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.