Együttműködés a jövő pedagógusaiért
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlatának biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC).
Reformjavaslatok a cégek védelmében
A fizetésképtelenségi eljárások és a vállalkozások jogutód nélküli megszűnése kapcsán jelentkező problémákra dolgozott ki megoldási javaslatokat a Debreceni Egyetem jogi kara az Igazságügyi Minisztérium megbízásából.
Munkahelyi stressz a Science Café-ban
„Stressz és kiégés – Testi és lelki egészség a munka világában” címmel Kiss Tamás háziorvos, a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola PhD-hallgatója tart előadást a Science Café soron következő rendezvényén.
Péntek, meccsparádéval
Három élvonalban játszó DEAC-csapat is hazai környezetben lép pályára péntek este. Eddigi legnehezebb hétvégéje előtt áll a DEAC jégkorongcsapata, kötelező győzelemre vár a kosáregyüttes, és meglepetést okozna a futsalcsapat.
MinDEn, ami design
Több mint 30 divatmárka, fenntartható dizájn-workshop és kerekasztal-beszélgetés várta a MODEM-be látogatókat október 16-án a Design Hét debreceni programjain. A rendezvény szervezésében aktív szerepet vállalt a Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudomá-nyi Tanszéke is.
Ingyenes fogászati szűrés
Vizsgálat, fog- és szájápolási tanácsadás, bohócdoktor és játékos foglalkozások is lesznek a Debreceni Egyetem fogászati szűrőnapján október 25-én, csütörtökön. Nullától százéves korig minden korosztályt várnak.
Történelmi elismerés
Rangos nemzetközi tudós társaság, az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens választotta tagjai sorába Pósán László történészt, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docensét az október 8-10. között Velencében rendezett konferenciáján.
Világhódításra szövetkeztek
Akár világkereskedelmi szinten is meghatározó kompetenciaközponttá válhat a Debreceni Egyetem, annak az élelmiszerbiztonsági nyomonkövetési rendszernek a bevezetésével, amelynek fejlesztéséről csütörtökön állapodott meg az intézmény és a Laurel cégcsoport.
Történelem 100 év tükrében
„Az első világháború és Oroszország hatása 1918-ban” címmel rendezett konferenciát október 16-án a Debreceni Egyetem Orosz Központjának Történelmi Klubja és a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete.
Jó itt dolgozni!
Apák napjával és mobil gyereksarokkal bővülnek a Debreceni Egyetem családbarát szolgáltatásai, sőt a jövőben a Mikulás is házhoz megy. Az intézmény negyedik alkalommal nyerte el az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatán a „Családbarát munkahely” címet.