Kiváló hallgatók a DE agrárkarán
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat nyert hallgatóit köszöntötte a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az idei tanévre nyolcan érdemelték ki az elismerést az agrárkaron, okleveleiket hétfőn vehették át.
Lucerna mint alternatív fehérjebomba
Alternatív fehérjeforrás és takarmány előállítása, valamint újgenerációs technológiai eljárás kidolgozása volt a célja annak az ötéves kutatás-fejlesztési programnak, amelynek keretében a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar szakemberei a lucerna feldolgozásának új lehetőségeit kutatták.
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Gonda István 1947-2022
Életének 75. évében, 2022. szeptember 2-án elhunyt Gonda István, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar iskolateremtő professzora, a Kertészettudományi Intézet intézetvezetője.
VISSZASZÁMLÁLÁS INDUL... ZAMAT FESZTIVÁL JÖVÜNK! 2022.09.16.- 2022. 09.18.
Idén is megrendezésre kerül – immár tizenegyedik alkalommal – Debrecen népszerű gasztronómiai eseménye a ZAMAT Fesztiváll most hétvégén.
Új professzorok a Debreceni Egyetemen
Szeptembertől 12 új professzora van a Debreceni Egyetemnek. Az új egyetemi tanárok kinevezésüket Novák Katalin köztársasági elnöktől vették át szerdán a Sándor-palotában rendezett ünnepségen.
Zamatos egyetem
Az élelmiszeripar, vendéglátás aktuális helyzetét, kihívásait szórakoztató, közérthető formában vitatják meg népszerű közszereplők és a szakma elismert képviselői pénteken a Debreceni Egyetem és a Campus Nonprofit Kft. közös rendezvényén, a Zamat Fesztivál kísérő konferenciáján.
60 évvel ezelőtt kezdődött....Veres Péter "Agrár" Kollégium
Veres Péter "Agrár" Kollégium története
Tudásmegosztás az ökológiai gazdálkodásban
Ökológiai Gazdálkodási-, Kooperatív Kutatási és Tudástranszfer Központot hoz létre a Debreceni Egyetem a Nemzeti Agrárkamarával, a Kelet- Magyarországi Biokultúra Egyesülettel és Hajdúnánással együttműködve – jelentették be a III. Öko Expón. Az intézmény célja az ökológiai gazdálkodók, szervezetek összefogása, tudományos és szakmai támogatása.
Jubileumi diplomásait köszöntötte az agrárkar
Arany-, gyémánt-, valamint vas oklevelet adományozott a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara az 50, 60 és 65 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatói számára. 101, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetemen diplomázott agrármérnök vette át jubileumi oklevelét a pénteki ünnepségen.