16 aug
Kancellári interjú a Mokkában
A közelgő tanévkezdésről, az egyetem nemzetközi népszerűségéről, a slágerszakokról, valamint a szeptemberi tanévnyitó stadionshow-ról, a yoUDay-ről is beszélt Bács Zoltán kancellár a TV2 Mokka című reggeli műsorában, amely a virágkarnevál hetében Debrecenből jelentkezik.
16 aug
A DE is felkerült a Sanghaj-rangsorra
Nyilvánosságra hozták az Academic Ranking of World Universities világranglistát, amelybe idén – első alkalommal – a Debreceni Egyetem is bekerült a legjobb ezer közé. A kínai rangsor elsősorban a tudományos eredmények disszeminációjára helyezi a hangsúlyt.
15 aug
A legjobb dartsosok Debrecenben
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközponjában rendezik meg a darts felnőtt és utánpótlás nemzeti bajnokság következő fordulóját augusztus 18-án és 19-én. A színvonalas versenyen mintegy 200 sportoló indul.
13 aug
Tudomány, tehetség, támogatás
A Debreceni Egyetemről benyújtott 187 sikeres pályamű 274 millió forint ösztöndíjat nyert az Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019. tanévre meghirdetett pályázatain. Az egyetem további 110 millió forintnyi, a kutatásokra fordítható támogatásban részesül.
13 aug
Mindenből egy
A hétvégén már teljes üzem volt az egyetem nagypályás felnőtt labdarúgócsapatainál. Elindult a megyei I. osztály, ahol egy-egy győzelem és vereség volt a fekete-fehér csapatok mérlege. Az NB III-as legénység ezúttal idegenben szerzett fontos pontot.
10 aug
Mindenki pályára!
A hétvégén indul a labdarúgó megye I. küzdelemsorozata, amelyben idén már két egyetemi csapatnak, a DASE-nak és a DEAC II-nek is szurkolhatunk. Pályára lép az NB III-as alakulat is, jön a második forduló.
10 aug
Egymilliárd forint felfedező kutatásokra
A Debreceni Egyetem 34 tudósa nyert összesen több mint egymilliárd forint támogatást felfedező kutatásokra a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei pályázatain. Az NKFIH csütörtökön tette közzé a nyertesek névsorát.
09 aug
Koliajánló - még lehet jelentkezni
Péntekig lehet beküldeni a jelentkezési lapot a Debreceni Egyetem kollégiumaiba, ahol modern, jól felszerelt, szobák, internet, extra szolgáltatások, kellemes légkör és nagyszerű társaság gondoskodik a felejthetetlen kollégista évekről.
08 aug
Újabb élvonalbeli csapat a DEAC-nál
A Magyar Floorball Szövetség döntésének értelmében a DEAC floorballcsapata indulhat a Salming OB I-ben az SZPK Komárom helyett ősztől. A srácok nem érdemtelenül folytathatják a nyolccsapatos legmagasabb osztályban.
07 aug
Jégre lépett a DEAC hokicsapata
Az egyetemi jégkorongegyüttes valamennyi játékosa csatasorba állt hétfő délelőtt, közöttük a hétvégén érkezett Kuleshov. David Musial igazi lendületes edzést vezényelt, sok korizással, lövéssel a tréning első részében, egymás elleni játékkal a második felvonásban.