05 júl
Új dékán a debreceni agrárkaron
Az élelmiszertudomány nemzetközileg elismert professzora, Bánáti Diána vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karát. A szakember hét év brüsszeli megbízatás után tér haza Magyarországra.
03 júl
Új vezetők a Karon
A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar új dékáni vezetése
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Új kari vezetők az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, elfogadták a 2019/2020. évi képzési programot, valamint a Neumann János Egyetem szolnoki Gazdálkodási Karának a Debreceni Egyetembe történő beolvadásának végrehajtásáról is döntöttek a Szenátus június 20-ai ülésén.
Tanévzáró, diplomaosztó a jubileumi év zárásaként
A 2018/19-es tanévet, egyben a debreceni agrárfelsőoktatás kezdetének 150. jubileumi évét zárta az Agrárkar - 142 diplomát és kitüntetéseket adtak át
Agrometeorológia csúcstechnológiával
Magyarország legkomplexebb agrometeorológiai mérőhelyét alakította ki a Debreceni Egyetem AKIT, stratégiai partnereivel együttműködve. A hagyományos földi megfigyelések mellett az országban egyedülálló távérzékelési kutatások is teret kapnak az obszervatóriumban.
Az agrárminiszter Karcagon
Az új állattenyésztési törvényről, az öntözésfejlesztési elképzelésekről és Magyarország Digitális Agrárstratégiájáról is beszélt Nagy István a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézetében. A pénteki agrárfórumon saját őszi kalászos fajtáit is bemutatta az intézmény.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Különdíjas a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottság
Különdíjat nyert a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottság a Gödöllői Természetfilm Fesztiválon, melyről Fülöp Ferenc Krisztián, a riportfilm alkotója mesél.
Balásházy - kiváló szakemberek bölcsője
Hagyományteremtő céllal, először szervezett technikuskibocsátó ünnepséget a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája. Több mint 40 végzett szakember vette át oklevelét a foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkártól.