Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói nyerték a legtöbb díjat a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
XXXIV. OTDK Agrártudományi Szekció
A LEGJOBB AGRÁROSOK DEBRECENBEN VETÉLKEDNEK! XXXIV. ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA AGRÁRTUDOMÁNYI SZEKCIÓ, 2019. április 16-18.
Global agriculture from an Indian perspective
The Honorary guest lecture series of Ashish Wele was organised in April focusing on “Global agriculture perspective & Sustainable development".
Összefoglaló a GAIA KERTJE című előadássorozatról
Sikeres előadássorozatot zárt a MÉK, mely vonzott egyetemi hallgatót, nyugdíjas kertbarátot.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
A MÉK Szatmárban
Debreceni méhész és szőlész-borász kutatók is részt vesznek a szatmári gazdálkodók tudásának gyarapításában.
28 már
Egyedülálló precíziós kutatások
A Debreceni Egyetem Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programja keretében végzett, vízzel kapcsolatos kutatásokat ismertették csütörtökön az intézmény agrárkarán. Az egyetemi kutatók precíziós mezőgazdaság terén elért eredményeit az ágazatban is hasznosítják.
21 már
„Költöznek” az alföldi halak
A természetes vizek szennyezettsége vagy kiszáradása, sőt még egyes madarak is veszélyeztetik hazánk őshonos halait. A klímaváltozás miatt az alföldi fajok a hegyvidékre vándorolnak, Hajdú-Bihar megye termálvizeiben viszont új közösséget találtak a Debreceni Egyetem kutatói.
25 feb
Nagyváradi Gazdafórumot tartottak