Együttműködés az agrártárcával
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött az Agrárminisztérium a Debreceni Egyetemmel. A dokumentumot az egyetem részéről a Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet elnöke, Jávor András vette át hétfőn Budapesten.
23 szep
Meghívó Jevcsák Szintia doktorjelölt PhD értekezésére
A nitrogén-ellátás hatása a termeszett köles és szemescirok minőségi paramétereire és élelmiszeripari hasznosíthatóságára.
23 szep
Tudományról könnyedén, közérthetően
A Kutatók Éjszakáján – szeptember 27-én – ismét megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Debreceni Egyetem. Idén az intézmény négy városban (Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok, Hajdúböszörmény) lévő campusain több mint 150 különleges programmal várja az érdeklődőket.
19 szep
Az új stratégiáról tárgyaltak
Innováció és értéklánc-szemlétű gazdálkodás. Ezekről is szó volt a Debreceni Egyetem Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet keddi kihelyezett ülésén, a Parlamentben. A tagok a minisztériumok képviselőivel vitatták meg az agrárképzés- és kutatás lehetőségeit.
18 szep
AZ ORSZÁGOS GAZDÁSZVERSENY KAPOSVÁRI FORDULÓJÁN A MÉK HALLGATÓI A DOBOGÓ II. FOKÁRA LÉPHETTEK
AZ ORSZÁGOS GAZDÁSZVERSENY KAPOSVÁRI FORDULÓJÁN A DEBRECENI EGYETEM MÉK HALLGATÓI A DOBOGÓ II. FOKÁRA LÉPHETTEK
09 szep
Prof. Dr Komlósi István a Kaposvári Egyetem Tiszteletbeli Doktora és Professzora
Prof. Dr Komlósi István professzor urat, volt dékánt, a Kaposvári Egyetem Tiszteletbeli Doktorává és Professzorává fogadta.
09 szep
Új tanév Kisvárdán
Turizmus-vendéglátás, vidékfejlesztési agrármérnök, mezőgazdasági mérnök, gazdálkodási és menedzsment – negyedik tanévét kezdte meg a Debreceni Egyetem bővülő képzéseivel a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ.
05 szep
Dékánhelyettesek kinevezése
A MÉK Tanácsa 2019. augusztus 28-i ülésén támogatta a benyújtott dékánhelyettesi pályázatokat.
04 szep
Ökológiai és piaci kockázatokról
A kukorica-, a napraforgó- és a szójatermesztés kockázatait elemezték a Debreceni Egyetem agrárkarán a Növénytudományi Intézet szeptember 4-ei tanácskozásán. A térség gazdálkodói az ökológiai tényezők hatásait nemcsak elméletben, a gyakorlatban is megismerhették.
03 szep
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.