20 feb
Kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonysága
Magyarországi kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonyságának felmérése című projekt zárókonferenciája a Belügyminisztériumban
12 feb
Úton a Sarkvidék felé
Az Antarktiszhoz tartozó Dél-Orkney szigetekre tart egy nemzetközi tudományos expedíció egyetlen magyar tagjaként Radócz László, DE MÉK intézetvezető.
07 feb
Klímakárenyhítés – beszélni kell róla
Az időjárási szélsőségek, a helytelen talajhasználat és szervesanyaggazdálkodás talajaink leromlásához vezethetnek. A klímakárenyhítés volt a témája „A talajra szabott gazdálkodásról” című tanácskozásnak a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében.
04 feb
Sokszínű agrárképzés
Az osztatlan agrármérnöki, a 6 alap- és a 7 mesterszak mellett, felsőoktatási szakképzésekkel várja a most felvételizőket a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara (MÉK). A karon kiemelten fontos a gyakorlatorientált képzés és a nemzetköziesítés.
30 jan
Már járműmérnöknek is jelentkezhetsz
Két képzéssel bővült a Debreceni Egyetem kínálata, amelyeket tartalmaz a most megjelent felsőoktatási felvételi tájékoztató kiegészítése. Újonnan választható a járműmérnöki szak, a vidékfejlesztési agrármérnöki képzés pedig Nyírbátorban is elérhető.
28 jan
Keresztfélévben is DE MÉK!
A tavalyinál is több, 75 hallgató nyert felvételt karunkra a keresztféléves felvételi eljárás keretében!
27 jan
Közösen az eredményes termelésért
A vízfelhasználás hatékonyságának növelése az egyik célja a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében végzett vízzel kapcsolatos kutatásoknak. A projekt eddigi eredményeiről egy pénteki konferencián számoltak be a szakemberek.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
A jövő tudósai, a vidék jövője
PhD hallgatók számoltak be tudományos kutatásaik eredményéről a Debreceni Egyetemen rendezett pénteki konferencián. A DE Agrártudományi Doktori Tanács (ADT) által szervezett eseményen 71 előadás hangzott el.
Akikre büszkék vagyunk
A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának hét hallgatója nyerte el idén a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat.