Az agrárminiszter Karcagon
Az új állattenyésztési törvényről, az öntözésfejlesztési elképzelésekről és Magyarország Digitális Agrárstratégiájáról is beszélt Nagy István a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézetében. A pénteki agrárfórumon saját őszi kalászos fajtáit is bemutatta az intézmény.
Kezdődnek a diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitja a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen, ahol 14 kar csaknem 3500 végzőse veheti át tanulmányai eredményét, a végzést igazoló oklevelet.
Különdíjas a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottság
Különdíjat nyert a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottság a Gödöllői Természetfilm Fesztiválon, melyről Fülöp Ferenc Krisztián, a riportfilm alkotója mesél.
Balásházy - kiváló szakemberek bölcsője
Hagyományteremtő céllal, először szervezett technikuskibocsátó ünnepséget a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája. Több mint 40 végzett szakember vette át oklevelét a foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkártól.
Agrár együttműködést kötött a K&H és a Debreceni Egyetem
Együttműködési megállapodást írt alá a K&H Bank és a DE MÉK, hogy a hallgatók tudását agrártechnológiai előadássorozattal támogassa.
Csillagfürttől a bükkönyfajtákig
A magfehérjepillangós-növények hatékony termesztéstechnológiáját, valamint az európai és a magyar fehérjenövény-stratégiát is megismerhették a gazdák a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetében. Az intézmény szántóföldi bemutatót is tartott egyedülálló fajtakínálatából.
Búzatermesztés és -piac 2019-ben
A tápanyagellátás állt a középpontban a Debreceni Egyetem MÉK Növénytudományi Intézet idei Búzatanácskozásán. A szakmai fórumon részt vevő több mint 200 gazdálkodó az új kutatási eredmények mellett a piaci tendenciákról és az idei várható felvásárlási árról is tájékozódhatott.
Díjazott nyíregyházi kutató
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének PhD-hallgatója, Hanász Alexandra nyerte el idén a Bognár József Közgazdasági-kutató Alapítvány második helyezettjének járó díját. A fiatal kutató édesburgonya-genotípusokat vizsgált növényházi körülmények között.
Hiánypótló agrárszakkönyv
Mérföldkő a szakkönyvkiadásban a Debreceni Egyetem oktatóinak "Integrált növénytermesztés I-II-III." címmel megjelent tankönyve. Az új oktatási anyag a tudományos alapokon túl a legmodernebb technológiai megoldásokat és az agrárkar legújabb kutatási eredményeit is összegzi.
Folytatódik a szatmári gazdák képzése
A borászati, a méhészeti képzést a húsmarhatartás követte Csanáloson.