Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
III. Budapesti Víz Világtalálkozó
Az ország legnagyobb vízpolitikai-technológiai rendezvényén 118 ország tárgyalta meg ebben az évben a Sok víz-Kevés víz-Szennyezett víz problémakörét.
Alternatív Nap Karcagon
Saját nemesítésű alternatív növényfajtáit, valamint talajkondicionálási kutatásainak eredményeit mutatta be gazdálkodóknak a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete csütörtökön. A speciális fajták és talajjavító módszerek megoldást jelentenek a Közép-Tisza-menti térség számára.
Növényvédelemmel az emberiségért
Az új károsítók, a precíziós növényvédelem és a technikai újítások is előtérbe kerülnek idén a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézete már 24. alkalommal rendezi meg konferenciáját, idén az élelmezési világnapra koncentrálva.
Együttműködés az agrártárcával
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött az Agrárminisztérium a Debreceni Egyetemmel. A dokumentumot az egyetem részéről a Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet elnöke, Jávor András vette át hétfőn Budapesten.
23 szep
Meghívó Jevcsák Szintia doktorjelölt PhD értekezésére
A nitrogén-ellátás hatása a termeszett köles és szemescirok minőségi paramétereire és élelmiszeripari hasznosíthatóságára.
23 szep
Tudományról könnyedén, közérthetően
A Kutatók Éjszakáján – szeptember 27-én – ismét megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Debreceni Egyetem. Idén az intézmény négy városban (Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok, Hajdúböszörmény) lévő campusain több mint 150 különleges programmal várja az érdeklődőket.
19 szep
Az új stratégiáról tárgyaltak
Innováció és értéklánc-szemlétű gazdálkodás. Ezekről is szó volt a Debreceni Egyetem Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet keddi kihelyezett ülésén, a Parlamentben. A tagok a minisztériumok képviselőivel vitatták meg az agrárképzés- és kutatás lehetőségeit.
18 szep
AZ ORSZÁGOS GAZDÁSZVERSENY KAPOSVÁRI FORDULÓJÁN A MÉK HALLGATÓI A DOBOGÓ II. FOKÁRA LÉPHETTEK
AZ ORSZÁGOS GAZDÁSZVERSENY KAPOSVÁRI FORDULÓJÁN A DEBRECENI EGYETEM MÉK HALLGATÓI A DOBOGÓ II. FOKÁRA LÉPHETTEK