DExpo 2017
„Mindenben telitalálat!” mottóval rendezi meg a Debreceni Egyetem az idei nyílt napokat. A november 22-23-i DExpo-ra az intézmény iránt érdeklődő középiskolásokat várják.
Segítség a sikeres pályázatokhoz
Innovációs és kutatásfejlesztési folyamatok koordinálásával, nemzetközi konzorciumi hálózatok szervezésével, tanácsadással és hírlevéllel is segíti a hazai, illetve brüsszeli források elnyerését a Debreceni Egyetem innovációs ügynöksége, az INNOVA Észak-Alföld Nonprofit Kft.
Nem bírt a Falcóval a DEAC
Egy negyedig tudta tartani a lépést a DEAC férfi kosárlabdacsapata a Falco ellen. A végén a szombathelyiek 30 ponttal győztek Debrecenben. Az egyetem női kosarasai, a futsalosok és megye 2-es focicsapat viszont nyert a hétvégén.
Megjelent az új Egyetemi Élet
A robotok világába, az indiánok ősi földjére, és még az amishok lakta tájakra is elkalauzolja az olvasókat az Egyetemi Élet legfrissebb száma, amely most is beszámol mindarról, ami az egyetemi sportolók háza táján történt az elmúlt napokban.
Feszt-Fest 2017
A Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma társulatának Übü FC - A döntő című produkciója nyerte a Feszt-Fest - Fesztiválgyőztesek Fesztiválja legjobb előadásának járó Paál István Diplomát.
Az okos élelmiszer nem hazudik
A Hajdúsági Sütödék Zrt. vezérigazgatója egy 17 éve tartó vállalati kutatásba engedett betekintést a DEVIK Klub keretében tartott keddi előadásában a Kazánházban.
Szenátusi ülés - állásfoglalással
Az egészségügyi integrációhoz kapcsolódó intézményfejlesztési tervekről és a beteginformatikai rendszer fejlesztéséről is szó volt a Szenátus november 9-ei ülésén. A testület az egyetemet ért támadások kapcsán állásfoglalást fogadott el.
Debreceni kutatások a V4-ek előtt
Meggyet, diót, különböző söröket, bébiételeket és pékárukat érintő kutatásaikkal mutatkoztak be a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar PhD-hallgatói Nyitrán, a visegrádi országok egyetemeinek élelmiszeres találkozóján.
Sci-fi és jog?
A Trónok harcától a Star Wars-ig – az államszervezet tudományos-fantasztikus problémáiról, a világűrbeli tulajdonszerzésről és a drónok felhasználásának jogi kérdéseiről is szó volt a Debreceni Egyetem tudományos konferenciáján.
Állásbörze és Karriernap 2017
Több mint 1000 munkalehetőség közül választhattak azok a hallgatók, akik ellátogattak november 8-án a Debreceni Egyetem állásbörzéjére, amelyet idén első alkalommal ősszel is megrendezett az intézmény.