Ismét bajnokok a vízilabdázók
Hatalmas sikert ért el a Debreceni Egyetem vízilabdacsapata. A fiúk a döntőben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapatát legyőzve megnyerték a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot.
Mentési gyakorlaton a medikusok
Földrengés sérültjeit mentették, sátorkórházat építettek és zöld-határon érkező menekülteket láttak el a Debreceni Egyetem orvostanhallgatói a hétvégén. A szimulációs gyakorlatot a Debreceni Egyetem Különleges Orvos és Mentőcsoportja szervezte.
Szenzációs hétvége
Megszerezte a 11. helyet az élvonalban a DEAC férfi kosárcsapata, míg a kézisek hatalmas bravúrral győztek Ózdon, így bebiztosították a hetedik pozíciót az NB I/B-ben. Sikerével nagy lépést tett a bennmaradás felé az NB III-as focicsapat is.
Jubileumi (újra)sárgulás
Idén nem csak a Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar végzősei sárgultak a Debreceni Egyetemen. Az egykori gazdászhallgatók is újraélhették az élményt, számukra jelvényavatót is tartottak.
Új kihelyezett tanszékek a TTK-n
A természettudományi képzés fejlesztéséhez járul hozzá a Földtudományi Intézet öt új kihelyezett tanszéke, melyek alapító dokumentumait pénteken írták alá a kar és a képzésben résztvevő cégek vezetői a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán.
Előrébb lépnének
A bennmaradás kiharcolása után a 11. helyért lép pályára szombaton a DEAC férfi kosárlabdacsapata az Oláh Gábor utcán. Fontos meccs vár a kézilabdázókra Ózdon, és itthon gyűjtenék be a bajnoki pontokat a focisták.
Élelmiszerbiztonság - új ajánlásokkal
Nemzetközi szintre fejleszthetik nyomonkövetési rendszereiket a hazai élelmiszeripari vállalkozások a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform Magyarországra adaptált szabványaival. Az ajánlásokat országos roadshow keretében a Debreceni Egyetem agrárkarán is bemutatták.
Ifjú kutatók tanácskoztak
A kémiától a pszichológián át az orvostudományig öt szekció 32 előadásában mutatták be kutatásaikat a Debreceni Egyetem hallgatói a Hatvani István Szakkollégium Tavaszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján.
Mini állásbörze a Műszaki Karon
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal tartott csütörtökön Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahová a hallgatók mellett a középiskolás korosztályt is várták a rendezvényre.
Az olasz kultúrát népszerűsítik
Csaknem egy évszázados hagyomány feltámasztásával újra megalakítja az Olaszbarátok Monti Körét a Debreceni Egyetem Olasz Tanszéke, hogy az oktató és tudományos munka mellett az olasz kultúra jelenlétét is erősítse Debrecenben.