Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
30 aug
Hallgatók jubileuma az agrárkaron
Ötven, illetve hatvan évvel ezelőtt végzett mérnököket köszöntött a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara pénteken. Több mint százan vettek át díszoklevelet a jubileumi diplomaosztón.
21 aug
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
15 aug
Agrártudomány és gyakorlat egy helyen
A Debreceni Egyetem élelmiszerkutatásai, új, saját nemesítésű növényfajtái illetve középiskolai- és felnőttképzése is szerepet kap az idei Farmer Expon, amelynek 27. alkalommal ad otthont az intézmény Böszörményi úti campusa.
09 aug
Új lehetőségek az analitikában
A legkorszerűbb laboratóriumi eszközöket és módszereket ismerhetik meg a Debreceni Egyetem mérnök hallgatói a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Wessling Hungary Kft. új együttműködése révén.
30 júl
Szász Gábor (1927-2019)
Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.
05 júl
Új dékán a debreceni agrárkaron
Az élelmiszertudomány nemzetközileg elismert professzora, Bánáti Diána vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karát. A szakember hét év brüsszeli megbízatás után tér haza Magyarországra.
03 júl
Új vezetők a Karon
A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar új dékáni vezetése
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Új kari vezetők az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, elfogadták a 2019/2020. évi képzési programot, valamint a Neumann János Egyetem szolnoki Gazdálkodási Karának a Debreceni Egyetembe történő beolvadásának végrehajtásáról is döntöttek a Szenátus június 20-ai ülésén.