Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Egyetemi kitüntetések
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 172. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése az intézmény több mint 100 munkatársát részesítette elismerésben. A kitüntetéseket a megemlékezés elhalasztása miatt későbbi időpontban adják át.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
04 már
Gazdafórum Nagyváradon
A talajokról és a fenntartható gazdálkodásról tartottak előadást a MÉK oktatói a Partiumi Keresztény Egyetem és a Partium-Debrecen Agrárklub fórumán.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
20 feb
Kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonysága
Magyarországi kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonyságának felmérése című projekt zárókonferenciája a Belügyminisztériumban
12 feb
Úton a Sarkvidék felé
Az Antarktiszhoz tartozó Dél-Orkney szigetekre tart egy nemzetközi tudományos expedíció egyetlen magyar tagjaként Radócz László, DE MÉK intézetvezető.
07 feb
Klímakárenyhítés – beszélni kell róla
Az időjárási szélsőségek, a helytelen talajhasználat és szervesanyaggazdálkodás talajaink leromlásához vezethetnek. A klímakárenyhítés volt a témája „A talajra szabott gazdálkodásról” című tanácskozásnak a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében.