Közösen a vegyészmérnök képzésért
Vegyipari kihelyezett tanszéket hozott létre a felsőfokú szakmai képzés támogatására a BorsodChem Zrt. és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást szerdán a borsodi vegyipari vállalatnál írták alá.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Egyetemisták teniszsikerei
A Debreceni Egyetem hallgatói nyerték a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Tenisz Bajnokságot (MEFOB), női és férfi egyéniben is. A döntőnek kedden az intézmény Dóczy utcai sporttelepe adott otthont.
XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia
A XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia (OFKD) május 10. és 12. között került megrendezésre az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Egyedülálló hidrobiológus képzés
Az iparági igényekhez igazodva az idei évtől duális formában is elérhető a Debreceni Egyetem hidrobiológus mesterszakja. A tavaly indult angol nyelvű képzés is népszerű. A hallgatók a múlt héten terepgyakorlaton ismerkedtek a Tisza, valamint a Zempléni-hegység élővilágával.
Mesteredző a megújult lovardában
A magyar lovassport örökös bajnoka, Dallos Gyula tart edzőtábort a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján június elején. Az elmúlt hónapokban újabb felújítások történtek a lovardában, a szociális helyiségek korszerűsítésével európai színvonalúvá vált a komplexum.
Agrár Sportnapok – újra Debrecenben
Öt hazai egyetem agráros hallgatói és három intézmény oktatói vettek részt az Agrár Sportnapokon a Debreceni Egyetemen. Az intézmény úgy döntött, feléleszti a hagyományt és kétévente megrendezi a hazai felsőoktatási intézmények sporteseményét.
Lendületben
Hatalmas lépést tett a bennmaradás felé a DEAC NB III-as labdarúgócsapata a hétvégén. A srácok 6-4-re verték az MTK II-t. Nem tudott viszont nyerni a futsalcsapat, és meccset vesztettek a kosaras lányok is.
A jog leendő doktorai
Traianus császár és a keresztények, a modern posztszovjet matrjoska modell, valamint sok más érdekes, aktuális témában mutatták be kutatási eredményeiket a doktoranduszok a Debreceni Egyetem jogi karán tartott konferencián.
Célegyenesben
Újabb lépést tehet a DEAC NB III-as labdarúgócsapata a bennmaradásért a hétvégén, az MTK II ellen hazai pályán szereznének pontokat. Új célt tűzött ki a férfi futsal együttes az NB I-ben, és pályára lépnek kosaras lányaink is a pünkösdi hosszú hétvégén.