Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
A jövő tudósai, a vidék jövője
PhD hallgatók számoltak be tudományos kutatásaik eredményéről a Debreceni Egyetemen rendezett pénteki konferencián. A DE Agrártudományi Doktori Tanács (ADT) által szervezett eseményen 71 előadás hangzott el.
Akikre büszkék vagyunk
A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának hét hallgatója nyerte el idén a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat.
Konferencia a talaj változásairól
Hazai és nemzetközi szakemberek mutatták a tartamkísérletekből származó eredményeiket azon a konferencián, amelyet a Westsik vetésforgó alapításának 90. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében tartottak november 20-21-én.
Tejtermékből probiotikum
A Mongol Állattudományi Egyetem professzora, Demberel Shirchin tartott előadást hétfőn a Debreceni Egyetemen. A szakember azt mutatta be a hallgatóknak, hogy a mongol pásztorok által előállított erjesztett tejtermékek hogyan alkalmazhatók a probiotikumok fejlesztésében.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
A hatékonyabb termelésért
A precíziós mezőgazdasággal kapcsolatban hat kar részvételével végeznek kutatásokat a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében. Az eddigi eredményekről egy pénteki tanácskozáson számoltak be a szakemberek.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
III. Budapesti Víz Világtalálkozó
Az ország legnagyobb vízpolitikai-technológiai rendezvényén 118 ország tárgyalta meg ebben az évben a Sok víz-Kevés víz-Szennyezett víz problémakörét.
Alternatív Nap Karcagon
Saját nemesítésű alternatív növényfajtáit, valamint talajkondicionálási kutatásainak eredményeit mutatta be gazdálkodóknak a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete csütörtökön. A speciális fajták és talajjavító módszerek megoldást jelentenek a Közép-Tisza-menti térség számára.