„Fészekleltár” a dolmányos varjakról
Másfélszeresére nőtt a Debrecenben fészkelő dolmányos varjak száma az elmúlt öt év alatt – állapította meg a Debreceni Egyetem MÉK Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszéke. Az urbanizálódott madárfaj egyre több problémát okoz a városban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Hatékony vírusrezisztencia-vizsgálat
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének laboratóriumában olyan molekuláris genetikai markereket fejlesztettek, melyekkel egyrészt kimutatható a burgonya M- és S-vírus-fertőzöttségének mértéke, másrészt elkülöníthetők a rezisztens és fogékony fajták.
Jubileumi Búzatanácskozás Debrecenben
Kevesebb és változó minőségű kalászos termés várható, de a felvásárlási árak kissé emelkedhetnek az idén – hangzott el a Debreceni Egyetem agárkarán szervezett Jubileumi Búzatanácskozáson, ahol a legújabb fajtákat és technológiákat is megismerhették a térség gazdálkodói.
Visegrád Fesztivál
Lengyel, ukrán és magyar hallgatók ismerkedtek hazánk vízgazdálkodási kihívásaival egy nemzetközi projekt keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia
A XVI. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia (OFKD) május 10. és 12. között került megrendezésre az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Mesteredző a megújult lovardában
A magyar lovassport örökös bajnoka, Dallos Gyula tart edzőtábort a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján június elején. Az elmúlt hónapokban újabb felújítások történtek a lovardában, a szociális helyiségek korszerűsítésével európai színvonalúvá vált a komplexum.
Agrár Sportnapok – újra Debrecenben
Öt hazai egyetem agráros hallgatói és három intézmény oktatói vettek részt az Agrár Sportnapokon a Debreceni Egyetemen. Az intézmény úgy döntött, feléleszti a hagyományt és kétévente megrendezi a hazai felsőoktatási intézmények sporteseményét.
Felhívás hallgatóknak
Sustainable Water Management and Hydrological Security címmel 2018. május 24-én szakmai délelőttre hívunk minden agráros hallgatót!
Jubileumi (újra)sárgulás
Idén nem csak a Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar végzősei sárgultak a Debreceni Egyetemen. Az egykori gazdászhallgatók is újraélhették az élményt, számukra jelvényavatót is tartottak.