04 már
Gazdafórum Nagyváradon
A talajokról és a fenntartható gazdálkodásról tartottak előadást a MÉK oktatói a Partiumi Keresztény Egyetem és a Partium-Debrecen Agrárklub fórumán.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
20 feb
Kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonysága
Magyarországi kommunális szennyvíztisztító telepek energiahatékonyságának felmérése című projekt zárókonferenciája a Belügyminisztériumban
12 feb
Úton a Sarkvidék felé
Az Antarktiszhoz tartozó Dél-Orkney szigetekre tart egy nemzetközi tudományos expedíció egyetlen magyar tagjaként Radócz László, DE MÉK intézetvezető.
07 feb
Klímakárenyhítés – beszélni kell róla
Az időjárási szélsőségek, a helytelen talajhasználat és szervesanyaggazdálkodás talajaink leromlásához vezethetnek. A klímakárenyhítés volt a témája „A talajra szabott gazdálkodásról” című tanácskozásnak a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében.
04 feb
Sokszínű agrárképzés
Az osztatlan agrármérnöki, a 6 alap- és a 7 mesterszak mellett, felsőoktatási szakképzésekkel várja a most felvételizőket a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara (MÉK). A karon kiemelten fontos a gyakorlatorientált képzés és a nemzetköziesítés.
30 jan
Már járműmérnöknek is jelentkezhetsz
Két képzéssel bővült a Debreceni Egyetem kínálata, amelyeket tartalmaz a most megjelent felsőoktatási felvételi tájékoztató kiegészítése. Újonnan választható a járműmérnöki szak, a vidékfejlesztési agrármérnöki képzés pedig Nyírbátorban is elérhető.
28 jan
Keresztfélévben is DE MÉK!
A tavalyinál is több, 75 hallgató nyert felvételt karunkra a keresztféléves felvételi eljárás keretében!
27 jan
Közösen az eredményes termelésért
A vízfelhasználás hatékonyságának növelése az egyik célja a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében végzett vízzel kapcsolatos kutatásoknak. A projekt eddigi eredményeiről egy pénteki konferencián számoltak be a szakemberek.