Jubileumi diplomaosztó
Aranydiplomát vettek át 50 évvel ezelőtt végzett agrármérnökök a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán. Az 1968-ban diplomázott évfolyam 108 végzőse közül 67-en voltak jelen a szeptember 7-ei jubileumi ünnepségen.
Tiszántúli Agrártudományi Napok
A talajműveléstől a precíziós gazdálkodáson, élelmiszer-feldolgozáson és agrárökonómián át a vidékfejlesztésig terjedően elemzik a világ mezőgazdaságának kihívásait 11 ország szakemberei a Debreceni Egyetem agrárkarán.
A debreceni agrárképzés ünnepe
A Debreceni Egyetem példát mutat a 21. századi kihívásokra adható megoldások keresésében – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a debreceni agrár-felsőoktatás 150 éves évfordulója tiszteletére tartott ünnepi megemlékezésen.
Egyetemi vezetők Debrecenben
A Visegrádi Egyetemi Szövetség a Debreceni Egyetemen tartja idei közgyűlését. Nyolc ország egyetemi vezetői érkeztek a háromnapos találkozóra, ami egyben a 150 éves debreceni agrár-felsőoktatás tiszteletére rendezett programsorozat nyitórendezvénye.
31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
31 aug
Egyetemista lesz Hetényi Zoltán
Vadgazda mérnöknek tanul szeptembertől a Debreceni Egyetemen a 77-szeres válogatott jégkorongkapus. A korábban az Egyesült Államokban és Finnországban is játszó hokis a tanulást ugyanolyan fontosnak tartja, mint a sportot, ezért is szerződött az egyetemi csapathoz.
30 aug
Növénytermesztés – váltani kell
A hagyományos növénytermesztésről precíziós technológiákra kell áttérni, ez a versenyképes jövő záloga – szorgalmazták a Debreceni Egyetem kutatói a XXI. Kukorica- és napraforgó-tanácskozáson. A szakmai fórumon és gyakorlati bemutatón több száz gazdálkodó vett részt.
29 aug
Az élelmiszerlánc-biztonság jegyében
Beépíti képzésébe a legújabb, mobileszközökkel működő nyomonkövetési rendszerek ismereteit a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A tervek szerint gazdálkodóknak is tartanak majd továbbképzéseket a témában.
28 aug
Másfél évszázados agrárjubileum
Egyhetes programsorozattal tiszteleg a 150 éves debreceni mezőgazdasági felsőoktatás előtt a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézményt a QS-rangsor napjainkban a világ 250 legjobb agrárképzőhelye között tartja nyilván.
21 aug
Állami kitüntetések
A Debreceni Egyetem négy oktatója: Kátai János, Győry Kálmán, Deák György és Agócs Gergely kapott állami elismertét az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket augusztus 17-én, pénteken adták át Budapesten.