Egyetemi díjazott pedagógusnapon
A pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült Dévai György, a Debreceni Egyetem professor emeritusa. Az elismerést a Pesti Vígadóban adta át Kásler Miklós miniszter pénteken pedagógusnap alkalmából.
Szép sikerrel búcsúztak
Magabiztos győzelemmel zárta a bajnoki évet a DEAC NB III-as labdarúgócsapata, amely a 11. helyen végzett a sorozatban. A futsalosok hétfőn egyenlíthetnek a két nyert meccsig tartó párharcban, míg a kosaras lányok sikere felsőházat ért a következő évre.
Doktorrá fogadom…!
Hetvennégy jelölt vehette át oklevelét június 2-án a Debreceni Egyetem doktor- és díszdoktoravató ünnepségén, ahol doktori és habilitált doktori, professor emeritus, valamint címzetes egyetemi tanár címeket és egyetemi kitüntetéseket adtak át.
Kiss Lajos-díj a helynevek kutatásáért
Idén újra debreceni nyelvész, Győrffy Erzsébet, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi Tanszékének adjunktusa vehette át a hazai személy- és helynévkutatókat kitüntető tudományos elismerést.
Két sikerre az ötödik helytől
A Veszprém ellen játszik két győztes meccsig a DEAC futsalcsapata az ötödik helyért. Az egyetemisták idegenben kezdenek pénteken. Itthon búcsúzik a szezontól két focicsapat és a női kosarasok is.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Elismerés a FOK alapítójának
Rangos szakmai díjjal tüntette ki a Magyar Fogorvosok Egyesülete Márton Ildikó professzort. A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának alapítódékánja tudományos, szakmai és erkölcsi példaként szolgálhat a jövő fogorvos nemzedékének.
Új doktorokat avat az egyetem
A hagyományos doktor- és díszdoktoravatóval szombaton megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztók sorozata. A június 2-ai ünnepségen 74 jelölt veszi át doktori oklevelét.
Hatékony vírusrezisztencia-vizsgálat
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének laboratóriumában olyan molekuláris genetikai markereket fejlesztettek, melyekkel egyrészt kimutatható a burgonya M- és S-vírus-fertőzöttségének mértéke, másrészt elkülöníthetők a rezisztens és fogékony fajták.
Campus: fesztiválozik az egyetem is
Új helyszínnel és minden eddiginél több programmal várja a látogatókat az idei Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem. A bemutatkozó egyetemi egységek már pályázhatnak a részvételre. Nemcsak az egyetemi helyszín, hanem a főbejárat és több színpad is új helyre kerül.