Még több lehetőség a Debreceni Egyetemen
Két új alap- és egy mesterszakkal bővült a Debreceni Egyetem képzési kínálata. A felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítésében megjelent képzésekre is február 15-ig lehet jelentkezni.
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
Bővülő nemzetközi kapcsolatok
A Debreceni Egyetemmel kialakítható kapcsolatokról is tájékozódott Magyarországi látogatása során az Academia Europaea elnöke, Sierd Cloetingh, akit tiszteleti tagjává választott a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
Sárgulj velünk te is!
Másfél évszázados hagyományok és innovatív képzés – ezeket egyszerre kínálja hallgatói számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
02 feb
Sporttudós lesz a testnevelő tanár
Görkorcsolya, falmászás, gyógytestnevelés – akár ilyen speciális órákat is tarthatnak azok a testnevelő tanárok, akik szeptemberben kezdik az egyetemet. Radikálisan átalakul a sportszakember képzés Magyarországon.
Exkluzív nyelvek a Nyári Egyetemen
Idén 11 – köztük több ritkán tanított, egzotikus – nyelvet lehet elsajátítani a Nyári Egyetem keretein belül, amely évek óta felvállalja a magyar mint idegen nyelv oktatását.
Rangos szakmai elismerés
Országh László-díjban részesült Séllei Nóra, a Debreceni Egyetem Brit Kultúra Tanszék egyetemi tanára a Magyar Anglisztikai Társaság 13. konferenciáján, amelyet január 26-28. között rendeztek Egerben.
01 feb
Gazdálkodj okosan, gyere a GTK-ra!
Az életre, az életnek képzünk! Mérete, népszerűsége és a végzett hallgatók elhelyezkedési mutatói is azt igazolják, jól választott szlogent a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Diplomával, vagy anélkül is biztos választás a GTK!
Űrhajós mentorálja a hallgatókat
Farkas Bertalan a róla megjelent életrajzi könyvet dedikálta Debrecenben. Kiderült az is, hogy az első és eddig egyetlen magyar űrhajós különleges együttműködésre készül a Debreceni Egyetemmel.
„Miniegyetem” Pallagon
A hallgatói létbe kóstolhattak bele a Balásházy diákjai – a Debreceni Egyetem oktatói tartottak előadásokat az érettségi előtt álló fiataloknak. Az idén búcsúzó középiskolások helyére már várják az utánpótlást!