23 már
Fiatal irodalmárok fóruma
Önfejlesztő irodalomról, háború által megváltozott személyiségekről, illetve a bántalmazás és a rabszolgatartás kapcsolatáról tartottak előadást a Debreceni Egyetem PhD-hallgatói a szerdai tanácskozáson.
Minőségi gabona, tudatos táplálkozás
A gabonatermesztés fejlesztésén, rég nemesített fajták új technológiákkal történő piacra juttatásán dolgozik egy nemzetközi konzorcium tagjaként a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
A sportközgazdászok élén
Ismét Borbély Attilát, a Debreceni Egyetem tanárát választotta elnökévé március 21-i, debreceni tisztújító közgyűlésén a Magyar Közgazdasági Társaság Sportközgazdasági Szakosztálya.
Gyógyító bábjáték
Duda, mandolin, kaval, kantale és egyéb hangszerek kíséretében mutatta be legújabb sikerdarabját a Vojtina Bábszínház a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai osztályán a beteg gyerekeknek.
21 már
A "gyümölcsösök professzora" 70 éves
Tudományos tanácskozáson köszöntötték a Debreceni Egyetem Kertészettudományi Intézetének professor emeritusát, Gonda Istvánt. A szakmai körökben a „koronaformák művészeként” emlegetett professzor 70. születésnapját ünnepli.
20 már
Hétvégi sporteredmények
A férfi kosarasok ismét átlépték a százpontos álomhatárt, a női futsalosok sem találtak legyőzőre, a DEAC focistái azonban fájdalmas vereséget szenvedtek. Az egyetem olimpiai bajnok tornásza, Berki Krisztián második lett a bakui világkupán.
Ütős sikerek
Országos ütőhangszeres versenyt nyertek a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai.
Hétvégi sportprogramok
Az utolsó helyen álló MAFC lesz a DEAC Kamilla Gyógyfürdő ellenfele pénteken az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban, a listavezető kézisek a Fehérgyarmati VSE csapatát fogadják a Böszörményi úton, a DASE pedig a Hosszúpályit látja vasárnap vendégül.
Képregények a közelmúltról
A kortárs képregények világába kalauzolja az érdeklődőket következő előadásával a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata.
16 már
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.