65 éves a Hortobágy Néptáncegyüttes
2018. október 27-én ünnepelte megalakulásának 65. évfordulóját a Hortobágy Néptáncegyüttes
Tanulmányút a Partiumban
A Kar Partiumi Keresztény Egyetemen kihelyezett képzésében részt vevő hallgatók tanulmányúton jártak
A tudomány jövője – a jövő tudósai (videóval)
A Magyar Tudomány Ünnepe keretében rendezte doktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 74 frissen avatott doktor vehette át tudományos fokozatát igazoló oklevelét.
A jövő tudósai – a vidék jövője
A növénytermesztéstől a biotechnológián át az etológiáig terjedő kutatási témáikról számoltak be az Agrártudományi Doktori Tanács doktori iskoláiban tanuló PhD-hallgatók a Debreceni Egyetem agrárkarán. A doktoranduszkonferencián bejelentették: bővült a doktori iskolák köre.
Új biotechnológiai eredmények
A génterápiát megalapozó kutatásoktól a mezőgazdaságig öt különböző területen végeztek biotechnológiai kutatásokat a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói. Az ipar számára is hasznosítható eredményeket csütörtökön tudományos szimpóziumon mutatták be.
Nyomonkövetés – beépül a képzésbe
Bevezeti a szabványosított nyomonkövetési rendszerek oktatását a Debreceni Egyetem agrárkara. Az intézmény a szakmai háttér biztosítása érdekében együttműködik az ellátási láncok legelterjedtebb szabványrendszerét működtető GS1 Magyarország Nonprofit Zrt-vel.
Egy különleges este a jubileum jegyében
November 17-én rendeztük meg az Agrárbált.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Pályázati felhívás doktori képzésre
Az Agrártudományi Doktori Tanács pályázatot hirdet a 2018/2019-es tanévben kezdődő keresztféléves doktori (PhD) képzésre
Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform
Magyarország 2015-ben hozta létre a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platformot, melyhez a Kar az országban elsőként csatlakozott.