A jövő munkahelyei
Alkotói közösség gondolatvezérlésű chippel vagy szuperintelligencia az emberek és a robotok szimbiózisában – a XXII. század ideális munkahelyét mutatták be a középiskolások a Debreceni Egyetem tanulmányi versenyén.
Adományok a gyermekklinikának
Már hetedik éve támogatja a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetét a Tranzit-Ker Kereskedelmi Zrt. A cég idei, négymillió forintos adományát a Hallgatói Önkormányzat kiegészíti további 1,2 millió forinttal.
Az Ózd ellen javíthatnak a kézisek
A Debreceni Egyetem Atlétikai Club felnőtt csapatainak nagy része idegenben játszik a hétvégén, a férfi kézilabdások viszont hazai közönség előtt szeretnék megszerezni a győzelmet az ózdiak ellen.
Farmakológusok kongresszusa
A klinikai gyógyszervizsgálatokban résztvevő szakemberek tanácskoznak Debrecenben. A csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozáson a klinikai farmakológia legfontosabb eredményeit, illetve a várható változásokat tekintik át.
Középpontban a bölcsődék
A csecsemő- és kisgyermeknevelő képzés változásairól és az átalakulóban lévő bölcsődei rendszerről tanácskoztak a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 65-en, köztük a Debreceni Egyetem 11 professzora vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet szerdán a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Partnerséget épít a kutatóintézet
Magyarországon és Romániában elért nemesítési eredményekről, szlovákiai talajművelési technológiákról, valamint a biogáz-előállítás gazdasági hatékonyságáról is tanácskoztak a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetének nemzetközi szakmai napján.
A gyermekklinikán járt a Mikulás
Játékok, édességek, zene és vidámság – teli puttonnyal és a Republic zenekar kíséretében érkezett idén a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) Télapója a Gyermekgyógyászati Klinikán gyógyuló gyerekekhez.
Téli újdonságok a könyvtárban
Mikulás-ünnepséggel egybekötött zenés hangszerbemutatót tartott kedden a Zeneművészeti Kar az Egyetemi Könyvtár „Lélekmelengető” koncertsorozatában a Főépület Díszudvarán.
Kerekasztal a mai orosz irodalomról
Több mint 60 orosz szerző munkája jelent meg Magyarországon az elmúlt 15 évben – az utóbbi esztendők termését mutatják be a hazai egyetemek oktatói, valamint az Oroszországból érkező vendégek a Debreceni Egyetemen.