Szele Tiborra emlékeztek
Tudományos emléküléssel, koszorúzással és emléktábla-avatással idézték fel az Algebra és Számelmélet Tanszéket vezető, fiatalon elhunyt matematikus, Szele Tibor emlékét születésének századik évfordulóján a Debreceni Egyetemen.
Gyógyulást segítő végakarat
A gyógyszerek pontosabb adagolását teszi lehetővé az az infúziós pumpa, amit adományként kapott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája. A korszerű eszköz a leukémiás gyermekek gyógyulását segíti.
Őszi Kalászos Nyílt Nap Karcagon
Új ősziárpa-fajtát mutatott be hagyományos nyár eleji szakmai napján a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Karcagi Kutatóintézete. A programon a térség gazdálkodói mellett hazai és külföldi kutatási partnerek is részt vettek.
Soó Rezső öröksége
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjét és önálló Növénytani Intézetét alapító professzor hagyatékából nyílt kiállítás kedden a Déri Múzeumban. A tárlat kialakításában a Földtudományi Intézet és a Botanikus Kert is közreműködött.
Irány az Erste Liga!
A Magyar Jégkorong Szövetség Elnöksége tegnapi ülésén döntött az Erste Ligába jelentkező csapatok csatlakozási szándékáról, a döntés értelmében a DEAC is szerepelhet az Erste Liga 2018/2019-es mezőnyében.
Debreceni ökológust díjaztak
A környezetvédelmi világnaphoz kapcsolódva Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíjban részesítette a Debreceni Egyetem fiatal kutatóját, Tóth Edinát a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
„DEAC-legeket” díjaztak
Évzáró gálán jutalmazta az elmúlt évad legjobbjait a DEAC és a Debreceni Egyetem. A futsal, a kosár- és a kézilabda szakosztály, valamint a labdarúgó és a röplabda szakosztály tagjai is elismerésben részesültek az elmúlt évben nyújtott teljesítményükért.
Kezdődnek a diplomaosztók
Mintegy 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 15-én, pénteken az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Több évtizede a zene bűvöletében
Rangos szakmai elismerést kapott a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense, Váradi Judit. A Komlóssy-díjat a Kodály Filharmónia évadzáró ünnepségén Papp László polgármester és Somogyi-Tóth Dániel, a társulat igazgatója adta át.
Foci-ünnep a DEAC-nál
Vidám családi nappal zárta a bajnoki évet az egyetemi klub labdarúgó szakosztálya szombaton. Kicsik és nagyok együtt ünnepelték az utánpótláscsapatok bajnoki sikereit. Nyert a megye II-es együttes, és versenyeztek vitorlázóink is.