16 Oct
Az inklúzió jó gyakorlatai
A fogyatékos személyek foglalkoztatásának és integrációjának, azaz inklúziójának példaértékű megvalósítását mutatták be október 13-án, pénteken a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
12 Oct
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
11 Oct
Határtalan nyelvismeret
Több mint húsz, idegen nyelv népszerűsítésével foglalkozó szervezet kínálatával ismerkedhettek az érdeklődők a 8. Európai Nyelvi Koktélbár programjain, amelyet első alkalommal rendezett vidéki helyszínen, a Debreceni Egyetemen az Európai Unió Nemzeti Kulturális Intézeteinek magyarországi szervezete.
10 Oct
Siker élelmiszer-innovációban
Első helyen végeztek a Debreceni Egyetem élelmiszermérnök hallgatói a “KnowinFood” – Tradicionális élelmiszerekre alapozott innovatív élelmiszer-fejlesztés Erasmus+ projekt versenyén. A fiatalok Európa második legnagyobb fűszer-disztribútorának fejlesztettek termékeket.
10 Oct
Nemzetközi hálózatban a MÉK
Csatlakozott a Tematikus Egyetemi Hálózathoz és az Európai Minősítési Szövetség Platformjához a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A résztvevő intézmények az élelmiszerlánc-biztonság oktatását és kutatását célozzák.
09 Oct
A botanikus kertek titkai
A színesedő lombok mellett különleges virágzó fajok is páratlan élményt nyújtanak az őszi Botanikus Kertben. A debreceni gyűjtemény igazgatója is részt vesz a szakma európai seregszemléjén Budapesten.
09 Oct
Jubilánsok köszöntése
A diplomaosztók hangulatát idéző ünnepségen vehették az egyetem Bölcsészettudományi Karának egykori végzősei rubin-, vas-, gyémánt- és aranydiplomájukat a Főépület Díszudvarán október 8-án rendezett eseményen.
05 Oct
Láss világot a Debreceni Egyetemen!
Huszonnégy szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó, valamint önkéntes programokat kínáló szervezet segített tájékozódni a külföldi lehetőségekről a Külügyi Börzén, amelyet közösen rendezett a Nemzetközi Iroda és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága.
04 Oct
Új élettér a denevéreknek
Debrecenben – ahogy a többi nagyvárosban is – több ezer denevér él. Az emberre ártalmatlan, természetvédelmi szempontból igen értékes állatok élettere egyre szűkül – erre hívták fel a figyelmet az agrárkaron október 4-én, az állatok világnapján.
03 Oct
Határtalan lehetőség: Erasmus+
Csaknem 170 egyetemi oktató-dolgozó nyújtotta be pályázatát a most zárult Erasmus+ pályázati felhívásra. A hallgatók számára azonban továbbra is nyitott a lehetőség, hiszen még lehet jelentkezni külföldi tanulmányi ösztöndíjra és szakmai gyakorlatra egyaránt.

v1.0-alpha95