19 júl
Véget ért a Campus Sportfesztivál
Kispályás fociban és tollaslabdában is a Debreceni Egyetem hallgatói szerezték meg az első helyezést a Campus Fesztivál sporteseményén. A DE sportlétesítményeiben tartott kétnapos rendezvény szerdán az eredményhirdetéssel zárult.
19 júl
Campus: start az Egyetem Téren
Látványos kísérletekkel, izgalmas játékokkal, érdekes előadásokkal és koncertekkel már a Campus Fesztivál 0. napján teltházzal nyitott a Debreceni Egyetem fesztiválhelyszíne, az Egyetem Tér.
18 júl
Egyedülálló embriológiai kutatás
Hogyan hat az ultrahangvizsgálat a fejlődő idegrendszerre? - erre a kérdésre keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy világszinten egyedülálló embriológiai kutatásban. Eredményeik akár egyes neurodegeneratív betegségek terápiájához is hozzájárulhatnak.
Elrajtolt a Campus Sportfesztivál
Rekordszámú, több mint 1000 magyarországi és határon túli hallgató részvételével elkezdődött a Campus Fesztivál sportrendezvénye a Debreceni Egyetemen. A kétnapos program a sportolás mellett a fiatalok közösségépítését is szolgálja.
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
16 júl
Ha nyár, akkor Nyári Egyetem!
Idén 37 ország 183 diákja érkezett Debrecenbe, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet, és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével. A Debreceni Nyári Egyetem 91. tanévét hétfőn nyitották meg a Főépület Aulájában tartott ünnepségen.
16 júl
Valóra vált álom Debrecenben
Életútjának mérföldköveiről mesélt és azokhoz kötődő zeneműveket adott elő Vásáry Tamás az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának nyitó hangversenyén. A zongoraművész a héten kezdi a munkát a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekarral a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
13 júl
Egyetemi oktatók tépik a húrt
Különleges zenei közreműködőket is felvonultat a Debreceni Egyetem a Campuson: rektor, rektorhelyettes, dékán és nagykövet csap a húrok közé a fesztivál szombati napján. A fesztiválszereplésre összeállt Impact nevű formáció az Android koncertje után tolja majd a rockot.