23 May
Egyetemi kutatások elhízás ellen
A fogyasztótabletták és a túlsúly szövődményeire szedett gyógyszerek kölcsönhatását vizsgálják a Debreceni Egyetemen. Az elhízás megelőzése érdekében új funkcionális élelmiszereket is fejlesztenek.
„DASE 110” jubileumi találkozó
Dombormű-avatás, öregfiúk labdarúgó-bajnokság, szakosztályi találkozók – mintegy százötvenen nosztalgiáztak szombaton a debreceni agrár-felsőoktatás első sportegyesületének 110 éves évfordulója alkalmából a Böszörményi úti campuson.
Mókustánc a gyermeknapon
Még eDE, a Debreceni Egyetem kabalafigurája is táncra perdült, amikor első alkalommal felcsendült a Csicseri és Borsó zenekar előadásában az általuk komponált mókusdal a Nagyerdei Kultúrparkban rendezett Családi Napon.
22 May
Az ájurvéda kurzus új lehetőségei
A Debreceni Egyetem szakfordító-tolmács szakos hallgatóinak segítségével hamarosan már magyar nyelven is elérhetővé válik az ájurvéda orvostudomány kurzus. A februárban indult egyedülálló képzés annyira sikeres, hogy a következő szemeszterben is folytatódik.
18 May
Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
18 May
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
17 May
Világsztárok előtt zenél az Android
A Debreceni Egyetemhez kötődő együttes június 2-án a legendás Genesis gitárosával és a Mezzoforte dobosával érkező Djabe előzenekaraként lép színpadra a Lovardában. A koncerten közreműködik az egyetem rektora.
17 May
A legfrissebb Metszetek
Az amerikai elnökválasztás mémeiről és az online világ kutatási módszereiről is olvashatunk a Debreceni Egyetem Politikatudományi és Szociológiai Intézet online társadalomtudományi folyóiratának legújabb számában.
16 May
Táborok az egyetemi lovardában
Csaknem 150 gyerek táborozhat idén nyáron a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján. Az iskolai szünetben heti turnusokban fogadják a 6 és 15 év közötti diákokat a Kartács utcai lovardában.
16 May
A „Debreceni modell”
Hazánkban egyedülálló kutatási programot indít a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Debreceni Törvényszékkel közösen a hatékony ítélkezés alapjainak teremtésére.

v1.0-alpha95