Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Patikanap: fókuszban az allergia
A gyógyszerészek mindennapjaiba pillanthatnak be az érdeklődők június 7-én, szerdán a 14. Országos Patikanapon, melyhez a Debreceni Egyetem szakmai konferenciával és orvos-gyógyszerész találkozóval csatlakozik.
06 Jun
„Ahol a sport tudomány is”
Kétoldalas összeállításban mutatta be a Debreceni Egyetem sportját a pünkösdi hétvégén megjelent Nemzeti Sport a Hosszabbítás című mellékletében. A lap a képzések és kutatások mellett az egyetemi szakosztályok sikereit, az infrastruktúrát és a sport közösségformáló erejét is kiemeli.
Elismert szociális szakemberek
Jószolgálati díjat kapott a Debreceni Egyetem két oktatója által alapított szervezet. A Periféria Egyesületet a hajléktalanokért végzett szociális munkáért díjazták.
Gyógyszervizsgálati pozícióról és DErbiről
Pár hét alatt több mint 5000 egyetemi dolgozó regisztrált a DErbi-re, amit idén második alkalommal hirdet meg az intézmény. A június 9-ei rendezvény mellett az egyetem kiemelt gyógyszervizsgálati státuszáról és nemzetközi megállapodásairól is szó volt a Szenátus júniusi ülésén.
02 Jun
Jogi doktoranduszok Debrecenben
Trócsányi László igazságügyi miniszter részvételével rendezte meg XIV. Doktorandusz Konferenciáját pénteken a Debreceni Egyetem Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolája.
30 May
Jó búzatermés várható idén
Ebben az évben is 5 tonnás termésátlagokra számíthatnak a gazdák búzából – hangzott el a XXlV. Búza- és Repcetanácskozáson a Debreceni Egyetemen. A több mint kétszáz gazdálkodó a búza és a repce fajta-, illetve hibridportfóliójával is megismerkedhetett a konferencián.
29 May
Megújuló képzések a TTK-n
Korszerűsített tantervek alapján tanulnak szeptembertől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának elsőéves hallgatói. A változásokat a Természettudományos Tárgyakat Oktató Középiskolai Tanárok Fórumán ismertették.
26 May
Gyógyító kezek
A legújabb, kézzel végzett fizioterápiás fogástechnikákat, többek között a McKenzie- és a Maitland terápiát, valamint a Dorn módszert is bemutatták a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán, a Vlll. Fizioterápiás Szakmai Napon.
26 May
Tőke, vagy termelőeszköz a föld?
Hogyan vizsgálják a hazai pénzintézetek az agrárvállalkozások hitelképességét és milyen szempontok alapján értékelik a termőföldet? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ a gazdák és a hallgatók a Gazdaságtudományi Karon rendezett programon.

v1.0-alpha95