29 Jun
Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.
28 Jun
Erősödő magyar-ukrán kapcsolat
Csaknem tíz éves közös munka eredményeként együttműködési megállapodást kötött a Bölcsészettudományi Kar és az Ukrán Nemzeti Pedagógia Akadémia Innováció és Menedzsment Egyeteme.
26 Jun
Félidőnél a diplomaosztók
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
26 Jun
Új vezetők az egyetemen
Rektorhelyetteseknek, dékánoknak, főigazgatóknak és igazgatóknak adta át megbízásukat Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Debreceni Egyetem Szenátusának június 22-ei ülésén. A testület a műszaki képzés megújítására új intézet és tanszék létrehozásáról is döntött.
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
Centenáriumi könyvbemutató
Hat újonnan megjelent kötet bemutatójával tisztelgett az idén centenáriumát ünneplő tanárképzés előtt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programja, Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központja, valamint az MTA Nevelésszociológia Albizottsága.
Erősödő mongol kapcsolat
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
Megállapodás a Roszatommal
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Debreceni Egyetem a Rusatom Nemzetközi Hálózattal - erről honlapján számolt be a rosatominternational.com. Az egyetem a szakemberképzés és kutatás mellett ipari projektek megvalósításában is a vállalat partnere lehet.
19 Jun
A hirtelen szívhalálról Debrecenben
Magyarországon minden második ember szívbetegség vagy szélütés miatt hal meg. Orvosok, mentőtisztek, sürgősségi ápolók tudhattak meg többet a hirtelen szívhalállal kapcsolatos legújabb kutatásokról a Debreceni Egyetemen.
19 Jun
Egyetem Tér: idén már a 0. naptól
Legális „pénzmosás”, könyvszelfi-készítés és olasz zamatok is várják ebben az évben a látogatókat a Debreceni Egyetem rendezvényhelyszínén a Campus Fesztiválon. Az „Egyetem Tér” ezúttal már a nulladik naptól nyitva lesz a megszokott helyen, a főbejárat közelében.

v1.0-alpha95