11 Jul
Felvételi véghajrá
Több mint tízezer férőhely, tizennégy kar, háromszáz szak – le ne maradj arról, hogy az ország legnagyobb felsőoktatási intézménye, a Debreceni Egyetem hallgatója lehess! Július 12-én éjfélig pótolhatod a felvételihez szükséges dokumentumokat.
11 Jul
Egyetemi tudással a juhágazatban
Egyetemi szakember vezetésével lendülhet be újra a magyar juhágazat: Jávor András lett a Juh- és Kecske Terméktanács és Szakmaközi Szervezet elnöke.
10 Jul
Fiatalon kezdik a kutatást
Mintegy száz középiskolás diák ismerkedik a tudományos pálya, a kutatói-mérnöki szakma különleges világával a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyhetes nyári táborában.
10 Jul
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.
07 Jul
Miniszteri szemle Karcagon
Kedvezőtlen körülmények között is hozza az országos átlagot a Debreceni Egyetem Karcagi Kutatóintézetében nemesített búza. Az egyetemi búzatáblánál tartott pénteki aratási szemlén Fazekas Sándor bejelentette: jó lesz az idei gabonatermés.
06 Jul
Új dékán a BTK élén
A hallgatói létszám növelését, új szakok beindítását, a jegyzetkínálat bővítését tervezi, valamint a mobilitás támogatását segítő pályázati alapot szeretne létrehozni Keményfi Róbert, a Bölcsészettudományi Kar új dékánja, aki július 1-től látja el vezetői teendőit.
„OKOS” fesztivál – már a 0. naptól
Kétezer négyzetméteren, 15 standdal és 30 színpadi programmal várja a fesztiválozókat a Debreceni Egyetem az idei, jubileumi Campus Fesztiválon. Az Egyetem Tér a tudományos látnivalók mellett különleges zenei csemegéket is kínál.
Ezren vették át diplomájukat
A Bölcsészettudományi és a Népegészségügyi Kar végzősei pénteken, az Állam és Jogtudományi Kar hallgatói, valamint az Általános Orvostudományi Kar osztott képzéseiben résztvevők pedig szombaton kapták kézhez okleveleiket a Debreceni Egyetemen.
Berényi Ervin a DE Klinikai Központ élén
Július 1-től Berényi Ervin orvosprofesszor váltja Édes Istvánt a Klinikai Központ élén. Az öt évre kinevezett új elnök egységes sürgősségi rendszert és a daganatos betegek még gyorsabb ellátását szeretné elérni. Valóban a beteg legyen az első, nem lehet fontosabb más érdek – vallja.
30 Jun
Csúcsszezont értékelt a DEAC
Történetének legsikeresebb évét zárta a DEAC a 2016/17-es bajnoki szezonban. A Debreceni Egyetem Atlétikai Club június 29-ei évadzáró rendezvényén a szezon kiválóságait is jutalmazták.

v1.0-alpha95