01 Aug
Pótfelvételizz, hogy iDE járj!
Már lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzéseire. A 294 szakra több mit 3.000 helyet biztosít az intézmény, amelynek 14 karából 11 várja a leendő hallgatókat.
31 Jul
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Nyolc országból huszonegyen érkeztek a Nem Magyar Anyanyelvű Magyartanárok (NeMaMaT) konferenciájára, amelyet ebben az évben 6. alkalommal szervezett meg a Debreceni Nyári Egyetem.
27 Jul
Változatlanul az élvonalban
Továbbra is a legnépszerűbbek között van a DE a felvételizők körében. Az általános eljárásban a tavalyinál több, összesen 6.369 elsőéves nyert felvételt az intézménybe. A külföldi, a doktorandusz és a keresztféléves hallgatókkal együtt pedig kilencezren kezdik Debrecenben a tanévet.
25 Jul
Ponthúzás 2017
Nincs több izgalom, kiderülnek a 2017-es felvételi ponthatárok. A Debreceni Egyetem, az ország egyik legnagyobb közössége több ezer elsőéves hallgatót fogad, mert ők PONT iDE vágynak.
24 Jul
Ezrek az Egyetem Téren
Látványos kísérletek, hennafestés, véralkoholszint-mérés, ételkóstolás, házasságkötés – csak néhány az Egyetem Tér programjai közül. Emellett a Debreceni Egyetem érdekes beszélgetésekkel, koncertekkel várta az érdeklődőket a 10. Campus Fesztiválon.
21 Jul
Elrajtolt a Campus Fesztivál
A szerdai 0. nap után csütörtökön hivatalosan is megkezdődött a X. Campus Fesztivál. Kelet-Magyarország legnagyobb nyári bulija idén átlépheti a százezres látogatói számot. Már a nulladik napra is 23 ezren érkeztek.
19 Jul
Tudomány lazán az Egyetem Téren
Négy nap, kétezer négyzetméter, 30 egyetemi egység, 250 közreműködő, 40 színpadi produkció – ez számokban az Egyetem Tér a Campus Fesztiválon. Először „települ ki” a könyvtár és a nigériai hallgatók Búzadara slágerét is hallhatja a közönség péntek este.
19 Jul
A termőföldtől az asztalig
A termőföldtől egészen az asztalig nyomon követi majd a Debreceni Egyetemen megtermelt terményeket a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar egy GINOP-pályázat támogatásával.
13 Jul
Ponthúzás után kollégiumkereső
A ponthatárok kihirdetése után leendő egyetemisták ezrei igényelnek kollégiumi elhelyezést. A Debreceni Egyetem a lakhatásban is segítséget nyújt a leendő elsősöknek: 13 kollégium 1208 férőhelyére pályázhatnak a gólyák.
12 Jul
Rektori interjú az új DEja vu-ben
Az elmúlt évek átalakulásairól és az egyetemi közösségre jellemző különleges összetartozásról is beszélt az alumni magazinnak adott interjúban Szilvássy Zoltán, aki júliusban kezdte meg második rektori ciklusát a Debreceni Egyetem élén.

v1.0-alpha95