24 Aug
A névtudomány kutatói Debrecenben
Első alkalommal ad otthont magyar intézmény a Nemzetközi Névtudományi Kongresszusnak. 41 országból 230 résztvevő érkezik augusztus 27. és szeptember 1. között a Debreceni Egyetemre.
22 Aug
Brazil módszer a Futballegyetemen
Brazil, olasz és hazai utánpótlás-képzési szakemberek mutatták be a korosztályos képzések sajátosságait a magyar edzőknek a Debreceni Egyetem és az MLSZ keddi közös edzőképzésén a Nagyerdei Stadionban.
21 Aug
Állami elismerések augusztus 20-án
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
21 Aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
17 Aug
A Debreceni Egyetem a Farmer Expón
Friss kutatási eredmények, szakmai háttér, saját nemesítésű vetőmagok, minőségi agrár- és gazdasági képzések – többek között ezt kínálja a 26. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem.
16 Aug
DEAC-os tervek az új szezonban
Új, hazánkban egyedülálló szakosztályokkal, komoly célokkal és fejlődő sportlétesítményekkel kezdi a 2017/18-as idényt a Debreceni Egyetem Atlétikai Clubja. Ezer igazolt versenyzőjével és újszerű kezdeményezéseivel a DEAC minta a hazai felsőoktatásban.
15 Aug
Kiváló bizonyítvánnyal tértek haza
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
15 Aug
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.
14 Aug
Asztalon a kutatási eredmények
Három kutatóintézetében nemesített vetőmagokat, valamint a pallagi kísérleti telepen termesztett gyümölcsöket is bemutatja a Debreceni Egyetem a Farmer Expón. Az intézmény oktatói emellett több szakmai konferencián tartanak előadásokat.
07 Aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.

v1.0-alpha95