11 Sep
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
11 Sep
Megkezdődött a 2017/2018-as tanév
Közép-Európa és a Visegrádi négyek különleges fejlődési lehetőségeiről, valamint az intézmény sorsát meghatározó együttműködésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem vasárnapi tanévnyitó ünnepségén, ahol az elsőévesek ünnepélyes keretek között tettek fogadalmat.
08 Sep
Felújított szobák várják a diákokat
A hétvégén költöznek be a hallgatók a Debreceni Egyetem Veres Péter Kollégiumába. A nyári hónapokban felújították az épület második emeletét, így teljes lett a több mint ötszáz fiatalnak otthont adó diákszálló rekonstrukciója.
07 Sep
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.
07 Sep
Hiánypótló agrárkutatások Karcagon
A növénynemesítések eredményeként 30 fajta 120 hibridjét állították elő az elmúlt hét évtizedben a Debreceni Egyetem karcagi kutatóintézetében. Emellett gyepkutatásokat, talajtani, technológiai és juhágazati kutatásokat is végeznek.
Az ország legjobb gazdászai
A Debreceni Egyetem állattenyésztő BSc-szakos hallgatói nyerték meg az agrár-felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyét. Ezzel kivívták a hannoveri EUROTIER európai állattenyésztési szakkiállításon és vásáron való részvétel jogát.
Indul az új tanév
A szeptember 10-ei tanévnyitó ünnepi szenátusi üléssel kezdődik a tanév a csaknem 30 ezres hallgatói létszámú Debreceni Egyetemen, szeptember 27-én pedig újra látványos showműsorral köszönti az intézmény jelenlegi és egykori polgárait a Nagyerdei Stadionban.
A külföldiek is Debrecent választják
Az oktatási intézmények közül a Debreceni Egyetem volt a legnépszerűbb a külföldi fiatalok körében az idei Stipendium Hungaricum programban.
29 Aug
Tanévkezdés a gyakorlóiskolákban
Kettős jubileummal, korszerűsített épületekkel, új megbízott intézményvezetővel és csaknem háromezer diákkal kezdik meg a 2017/18-as tanévet a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolái.
28 Aug
Névtudósok az egyetemen
Lokalitás és globalitás a nevek világában- ez a központi témája a hétfőn kezdődött 26. Nemzetközi Névtudományi Kongresszusnak. A tanácskozást Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen rendezik meg.

v1.0-alpha95