Életmentők bemutatója
Mentőhelikopter, mentőmotor és tűzoltóautó is érkezik egy elképzelt frontális karambol súlyos sérültjeihez a Debreceni Egyetem Főépülete elé pénteken. A látványos mentési gyakorlat a Kutatók Éjszakája egyik legizgalmasabb eseményének ígérkezik.
yoUDay: teltház a stadionban
Minden jegy elkelt a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló tanévnyitó stadionshow-jára – jelentették be a szervezők hétfőn a Nagyerdei Stadionban tartott helyszínbejáráson.
Eredmények és tervek
A Debreceni Egyetem műszaki képzéseinek fejlesztéséről, az intézmény pályázati tevékenységéről, a felvételi eredményekről, valamint az egészségipari együttmüködésekről is volt szó a Debreceni Egyetem Szenátusának csütörtöki ülésén.
22 Sep
Hetvenéves a „talajok gyógyítója”
Pályatársai, kollégái és akadémikusok köszöntötték Blaskó Lajos professzort a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán. A Karcagi Kutatóintézet korábbi igazgatója hetvenedik életévét töltötte be.
22 Sep
Európában egyedülálló tartamkísérlet
A homoktalajok javítására jelent megoldást a Westsik-féle vetésforgó, amit 1929-ben alakítottak ki a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében. A tartamkísérletről hét ország kutatói tanácskoznak az intézmény fennállásának 90. évfordulója alkalmából.
21 Sep
Közpénzek védelméről
Hogyan lehet növelni a közpénzek védelmét a központi és a helyi kormányzati szinten? Erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem jogi karának kutatói a szakminisztérium pályázatán.
20 Sep
„Jogosan” volt szó a pénzügyekről
A pénzügyi fogyasztóvédelem szükségességéről, lehetőségeiről és alkalmazásáról kaptak átfogó tájékoztatást a Debreceni Egyetem hallgatói az Állam- és Jogtudományi Karon tartott rendhagyó előadáson.
Debreceni elmélet - amerikai tananyag
Az Amerikai Egyesült Államokban is oktatják a Debreceni Egyetem tanárának elméletét. Fuxreiter Mónika fehérjekutatással kapcsolatos előadásait az USA-ban tananyagként akkreditálták.
Egyetemi célokról a Napló vendégeként
A műszaki képzés fejlesztéséről, a tervezett nukleáris energetikai mérnök képzésről, valamint az intézmény nemzetközi kapcsolatrendszeréről is beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Hajdú-bihari Napló üzleti klubjában. Az előadásokról a hétvégén a Haon és a napilap is beszámolt.
Együttműködés a V4 egyetemeivel
A Visegrádi Egyetemi Szövetség teljes jogú tagja lett a Debreceni Egyetem. A szervezet idei, moszkvai közgyűlésén arról is döntöttek, hogy az évente megrendezett eseménynek 2018-ban Debrecen ad majd otthont.

v1.0-alpha95